Lindberg zabio 17 golova Düsseldorfu

Matej Milanović • nedjelja, 09.05.2010.

U subotnjim susretima 29. kola rukometne Bundeslige slavili su i Hamburg i Kiel. Kod HSV-a se posebno istaknuo Lindberg sa 17 golova. Dormagen je minimalno poražen kod Lemga, a u borbi za opstanak je poraz upisao i Minden protiv Gummersbacha.

Hamburg je bez većih problema odradio gostovanje kod Düsseldorfa, koji je blizu ispadanja te je tako zadržao vrh ljestvice pet kola prije kraja. Gosti su utakmicu prelomili serijom od 12:1 za odlazak na 16:5 nakon 25 minuta igre. Nakon toga je Düsseldorf počeo smanjivati razliku te je u 46. minuti došao na pet golova minusa, 25:20.

Do kraja je ipak HSV mirno kontrolirao utakmicu i lagano slavio s 33:24. Kod domaćih je osam golova, od čega dva sedmerca, zabio Boštjan Hribar. Kod HSV-a je pak fenomenalnu utakmicu imao Hans Lindberg koji je zabio 17 golova, od čega sedam iz sedmeraca. Blaženko Lacković je dodao jedan pogodak. U iduća dva kola HSV igra protiv Wetzlara i Lübbeckea, nakon čega u Hamburg dolazi Kiel i taj bi susret mogao biti ključan za naslov.

Pobjedu je u 29. kolu upisao i sam Kiel. Zebre su dominirale protiv Wetzlara već u prvom poluvremenu te su nakon 27 minuta vodile 21:11. U nastavku susreta je Wetzlar nije ozbiljnije zaprijetio protivnicima te je na kraju Kiel dostigao maksimalnu prednost od 12 razlike. Do pobjede je goste prevodio Filip Jicha s 11 golova, od čega sedam sedmeraca. Kod Wetzlara ih je isto toliko realizirao Sven Sö Christophersen, koji je ubacio dva sedmerca.

U borbi za opstanak Dormagen se dugo nadao pozitivnom ishodu kod Lemga, ali je na kraju ipak ostao praznih ruku. Gosti su na samom početku utakmice imali po dva pogotka prednosti, a u 21. minuti bilo je i 11:6. Do kraja poluvremena Lemgo je smanjio na 15:14, da bi izjednačio na 16:16 u 34. minuti.

Polovicom drugog dijela Lemgo je i poveo, a ubrzo imao i +2. Ipak, Dormagen je izjednačio i do same završnice je utakmica bila izjednačena. Ključan je gol zabio Mark Schmetz iz sedmerca za novu dvostruku prednost domaćih, 27:25. Dormagen je do kraja uspio tek smanjiti. Kod domaćih su po pet golova zabili Preiß, Mocsai i Hermann. U redovima Dormagena je pak šest golova, pet iz sedmeraca, ubacio Michiel Lochtenbergh.

Minden je protiv Gummersbacha gubio od samog početka. Uspio je polovicom prvog dijela doći na gol minusa, ali su gosti do 22. minute pobjegli na 14:9. Na poluvrijeme je Gummersbach otišao s tri gola vodstva koji su se već na samom povratku na teren pretvorili u +6. U ostatku utakmice Minden je uspio spriječiti dodatno povećanje razlike i čak je dvaput došao na dva gola minusa. Na tome se međutim i zaustavio. Kod Mindena je osam golova upisao Rene Madsen, a kod Gummersbacha su po šest realizirali Adrian Wagner i Vedran Zrnić, koji ih je pola zabio iz sedmeraca.

U zadnjem susretu Göppingen je igrao protiv Melsungena. Göppingen se još bori za treće mjesto, a Melsungen bi trebao biti siguran u opstanak, budući da ima šest bodova pred 16. mjestom. Gosti su vodili sve do 21. minute. Tada je Göppingen izjednačio, a ubrzo i poveo 11:9. Ipak, gosti su na poluvrijeme otišli s -1, a nakon 11 minuta nastavka vodili su 17:14. Usprkos tome što je prednost Melsungena bila lijepih tri gola, Göppingen je uspio izjednačiti već u 49. minuti , a zatim i povesti.

Utakmicu je odlučio period između 53. i 58. minute u kojem Melsungen nije upisao ni gola te su domaći sa četiri uzastopna zgoditka poveli 25:22 i osigurali dva boda. Kod domaćih je šest golova upisao Draško Mrvaljević, od čega dva sedmerca. Kod Melsungena je pak devet golova upisao Nenad Vučković, od čega tri sedmerca. Dalibor Anušić je pak dodao jedan gol, ali je i ranije napustio utakmicu, nakon što je 12 minuta prije kraja zaradio treće isključenje.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710