Oproštaj Bičanića i Alilovića

Željko Kubatka • nedjelja, 09.05.2010.

Ciudad Real je pobijedio na vrućem terenu kod Granollersa i s pobjedom u zadnjem kolu ući će u povijest Asobal lige kao prvi klub koji je prvenstvo osvojio bez poraza. Damir Bičanić i Mirko Alilović su odigrali zadnje utakmice pred domaćom publikom u Leonu…

Utakmicama pretposljednjeg kola riješene su sve nedoumice oko klubova učesnika euro kupova u slijedećoj sezoni, a Ciudad Real je pobjedom kod katalonskog Granollersa došao na samo korak do još jednog rekorda, osvajanja Asobal lige sa svim pobjedama.

Granollersi su odigrali bolje većinu prvog poluvremena no Ciudad Real u zadnjih pet minuta okreće rezultat u svoju korist. Prednost od dva gola Ciudad Real je udvostručio u narednih trideset minuta i pobijedio 26:22.

Mali postotak iskorištenog šuta (49%) je bila karakteristika na obje strane, malo bolji vratari Šterbik i Hombrados, i obrana su donijeli prednost gostujućem klubu. Petar Metličić je postigao tri gola.

U Leonu su svoju zadnju utakmicu na domaćem terenu odigrali Mirko Alilović i Damir Bičanić. Oproštaj je bio uspješan, Alilović je imao šest obrana na golu Ademara, dok je Bičanić tri puta bio strijelac u pobjedi nad ekipom iz Cangasa koja se oprostila od Asobal lige. Alilović i Bičanić su ostavili značajni trag u Ademaru i zbog toga ih je tri tisuće navijača nagradilo gromoglasnim pljeskom na kraju utakmice.

Dominikovićev San Antonio je boljom igrom u drugom dijelu slomio otpor gostiju iz Zaragoze i uz odličan učinak Ivana Nikčevića (11/11) osigurao bodove i mjesto u Europi.

Zadnje, 30. kolo Asobal lige odigrat će se iduće subote bez pritiska pobjeda i osvajanja bodova. Ciudad Real će pred svojom publikom protiv Cuence još jednom proslaviti osvajanje prvaka, jubilarnog, 20. izdanja Asobal lige, vjerojatno s 30 pobjeda iz isto toliko utakmica.