Veron ostavio Estudiantes na cjedilu

Maja Giljanović • ponedjeljak, 10.05.2010.

Bivši argentinski reprezentativac Claudio Borghi u Argentinos Juniorsima je na najboljem putu da klubu u kojem je napravio prve igračke korake donese prvi trofej otkad je klub osnovan 1904. prije 25 godina osvojio Copu Libertadores.

Otkad je Savez 1990. izmislio Aperturu i Clausuru Argentinos Juniors nikad nisu zauzeli poziciju bolju od četvrte 2001. u Clausuri, tavorili su i u nižem rangu, ali 2010., 25 godina nakon što su osvojili Copu Libertadores, samo su 90 minuta udaljeni od ukupno trećeg naslova prvaka (Metroplitano su osvojili 1984., Nacional 1985.).

Na stadionu danas nazvanom u čast Diega Maradone koji je za klub nastupio kao 16-godišnjak i stvorio ime - ukupno je odigrao 167 utakmica i postigao 115 golova prije nego ga je 1981. kupila Boca Juniors - prve igračke korake napravio je i današnji trener Argentinos Juniorsa Claudio Borghi, a 30 godina poslije na najbolji je mogući način iskoristio poklon Estudiantesa.

Estudiantes, naime, u predzadnjem kolu na svom terenu nije uspio slomiti otpor Rosarija, skupo su platili isključenje svog najboljeg igrača Juan Sebastiana Verona u 31. minuti i ispustili dva boda (0:0), a Argentinos Juniorsi su se u tim trenucima protiv bivše Borghijeve momčadi Independientea dizali iz mrtvih.

Nakon što je Pavlovich u 26. doveo Argentinose u vodstvo Nunez je dvije minute poslije izjednačio, a Gandin je u 48. preokrenuo na 2:1 gostiju. Nunez je u 67. podebljao na dva razlike, ali Argentinosi se nisu predali.

Pavlovich ih je vratio u život u 73. minuti, Sabia je izjednačio u 89., a u junaka se s(p)retno prometnuo Matias Caruzzo golom za preokret na 4:3 u trećoj minuti sudačke nadoknade.

90 minuta je preostalo do konca Clausure i Argentinos Juniorsi dva boda ispred Estudiantesa imaju titulu u svojim rukama. U posljednjem kolu i jedni i drugi gostuju, Argentinosi putuju na noge devetoplasiranom Huracanu, a Estudiantes je gost 14-plasiranog Colona.

Rogelio Mori je odigrao simultanku protiv Racinga i Riveru hat-trickom donio tri boda s gostovanja (3:0), a Boca je izgubila na Bomboneri od Huracana (1:2).

Clausura, 18. kolo:
Boca Juniors - Huracan 1:2, Racing - River Plate 0:3, Argentinos Juniors - Independiente 4:3, Velez - Chacarita 4:1, Estudiantes - Rosario 0:0, Newell's Old Boys - Gimnasia 6:0, Atletico - Arsenal 1:1, Tigre - Banfield 1:2