Flensburg osramotio Lavove

Matej Milanović • utorak, 11.05.2010.

U posljednjim susretima 29. kola Flensburg je potpuno nadigrao Rhein Neckar Löwen, nad kojim sad ima tri boda prednosti na ljestvici. Balingen Weilstetten je izgubio kod Berlina, a Lübbecke je lagano slavio kod Hannover Burgdorfa...

Rhein Neckar Löwen je u 29. kolu igrao važan dvoboj u gostima kod Flensburga. Pobjeda bi ih stavila na treće mjesto, a poraz bi ih ostavio na petoj poziciji, ali s tri boda minusa za Flensburgom. Utakmica je bila izjednačena u prvih osam i pol minuta. Nakon toga je Flensburg zaredao pet golova i pobjegao na 9:4.

Do 27. minute domaći su pobjegli na ogromnih 17:7. Rhein Neckar Löwen je polovicom nastavka došao i do minusa od 12 golova, 29:17, a u završnici je tek neznatno ublažio poraz. Domaće je do važne pobjede predvodio Lars Christiansen s osam golova, tri iz sedmeraca, dok je kod gostiju Uwe Gensheimer sedam puta tresao mrežu.

Balingen Weilstetten je kod Berlina tražio bodove kako bi pobjegao na tri boda od 16. pozicije. Gosti su dobro krenuli u utakmicu te su vodili 9:5 nakon 18 minuta. Ipak, tada klupa Berlina zove minutu odmora i domaći preuzimaju stvari u svoje ruke. Do poluvremena okreću na 14:12, a početkom nastavka stižu i do četiri pogotka prednosti.

Do kraja dvoboja Balingen Weilstetten se najviše približio na dva gola minusa. Više od toga gosti nisu uspjeli napraviti te je Berlin rutinski slavio. Osam je golova kod domaćih zabio Kjetil Strand, od čega četiri sedmerca. Samo jednog manje upisao je Bartlomiej Jaszka koji je svih sedam golova zabio iz igre, a pet pogodaka je imao i Ivan Ninčević koji je zabio tri sedmerca. Kod gostiju su po pet golova zabili Philipp Müller i Dennis Wilke, koji je realizirao četiri sedmerca.

U zadnjem susretu kola Lübbecke se prošetao protiv Hannover Burgdorfa. Nakon 13 minuta igre bilo je već sve riješeno, 12:3 za goste. U 36. minuti Lübbecke je povisio na nevjerojatnih 26:10. Do kraja dvoboja stiglo je malo opuštanje gostiju te je Hannover Burgdorf ublažio poraz, iako nije uspio doći do jednoznamenkastog poraza. Kod domaćih je sedam golova zabio Daniel Brack, od čega jedan sedmerac. Kod gostiju je pak devet pogodaka imao Tomasz Tluczynski, od kojih četiri sa sedam metara, a Michal Jurecki je sedam puta zabijao iz igre.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710