Himki jedini razočarao

Branimir Korać • četvrtak, 13.05.2010.

Započelo je četvrtfinale doigravanja ruskog prvenstva, a u prvim susretima bilježimo već jedno iznenađenje. Himki je na svom parketu poražen od Spartaka...

Moskovski CSKA po povratku s Final Foura Eurolige posvetili su se prvenstvenim obavezama. U prvom susretu četvrtfinala prvenstva ugostili su Samaru i slavili 64:57. Nije to bio lagan posao za Moskovljane, Krasnije Krilja je držala neizvjesnost do samog kraja i te u finišu zahvaljujući tricaši raspoloženom Trajanu Langdonu CSKA je osigurao pobjedu.

Langdon je s 21 poenom predvodio strijelce (5/13 trica), 13 poena i osam skokova dodao je Saša Kaun, a Zoran Planinić je za 32 minute ubacio deset poena (3/6) uz šest asistencija. Kod gostiju Andrej Ivanov je ubacio 14 poena.

Evgenij Pašutin (trener CSKA): "Kako smo i očekivali, nismo bili psihološki najspremniji za ovu utakmicu i zbog toga smo imali dosta problema u ovom susretu. Ipak, na kraju smo se izvukli i na tome sam zahvalan svim igračima jer su svi dali svoj doprinos."

Veliko iznenađenje priredio je Spartak iz Sankt Peterburga koji je slavio u gostima kod Himkija 78:66. Oslabljeni domaćin bez Toporova, Jankunasa i Langforda bio je bolji protivnik 20 minuta, a onda je potonuo. U posljednjoj četvrtini gosti su napravili preokret, dobili to razdoblje s 24:8 i odnijeli neočekivanu, ali zasluženu pobjedu.

White je s 21 poenom bio prvo ime kod Spartaka, a kod Himkija McCarthy je ubacio 20, a Cabezas 11 poena.

Uniks je u svojoj dvorani pregazio Triumf s 80:58, a pobjeda momčadi iz Kazana mogla je biti još uvjerljivija. Već uoči posljednje četvrtine sve je bilo jasno, Uniks je vodio 70:39 i bilo je samo pitanje s kolikom će prednosti na raju slaviti.

Vladimir Veremeenko s 19 poena bio je najbolji kod pobjednika, Marko Popović je ubacio 11 poena uz četiri skoka (5/9) dok je 11 poena i tri skoka dodao Krešimir Lončar (3/6). Kod poraženih Brion Rush je ubacio 12 poena uz pet skokova, a Paul Miller je dodao deset poena i sedam skokova.

Moskovski Dinamo je ugostio Lokomotiv i tek je u posljednjoj dionici uspio slomiti otpor čvrstih gostiju. Lokomotiv je uoči završnice bio u prednosti, ali tada se Dinamo probudio i predvođen Bikovim i Monjom napravio preokret.

Bikov je ubacio 20 poena, a Monja 20 poena uz devet skokova. Kod gostiju James Gist je ubacio 17 poena uz pet skokova, a Grigorij Šuhovcov je ubacio 11 poena. Kod gostiju Jakov Vladović je za 20 minuta ubacio osam poena.