Himki se vratio u igru

Branimir Korać • petak, 14.05.2010.

Odigrani su drugi susreti četvrtfinalne serije ruskog doigravanja. Ovaj put svi su domaćini upisali pobjede, pa i Himki koji je poravnao na 1-1...

U četvrtfinalnoj seriji ruskog prvenstva CSKA je na svom parketu upisao i drugu pobjedu protiv Samare. Bilo je to mučenje punih 30 minuta, a onda je u zadnjoj četvrtini CSKA zaigrao na najvišoj razini, s čak 19:2 dobio tu četvrtinu i slavio sa 62:47.

Saša Kaun s 13 poena i deset skokova predvodio je Moskovljane, a 12 poena je dodao Trajan Langdon. Zoran Planinić je za deset minuta ubacio tri poena (1/3) uz dvije asistencije. Kod poraženih 15 poena ubacio je Ralph Biggs, a 14 poena dodao je Genadij Zelenskij.

Nakon što su svojim navijačima priredili neugodno iznenađenje u prvom susretu, košarkaši Himkija bili su bolji od Spartaka u drugom susretu 83:59. Ovaj put nije bilo nikakve dvojbe, Himki je potvrdio kvalitetu i poravnao u seriji 1-1. Za razliku od prošlog susreta, u drugom poluvremenu su dodatno podigli igru te na kraju upisali pobjedu.

Raul Lopez s 18 poena i šest asistencija, Kelly McCarthy sa 16 poena i šest skokova te Robertas Javtokas s 11 poena i 11 skokova predvodili su domaćina, a goste je vukao James White s 13 poena.

Pavel Sergejev dugo je držao Uniks u neizvjesnosti. Do same završnice domaćin se nije uspio odvojiti, no ipak je uspio održavati malu prednost te ne dozvoliti Triumfu da posve zakomplicira utakmicu. U konačnici je momčad Uniksa upisala pobjedu 80:74.

Najbolji kod pobjednika bili su Maciej Lampe s 25 poena i devet skokova te Marko Popović s 18 poena (4/12) i šest asistencija. Krešimir Lončar za 19 minuta ubacio je osam poena (3/5). Kod poraženih. Sergejev je ubacio 27 poena (7/13 trica).

Najneizvjesnije je bilo u Moskvi gdje je Dinamo tek u samoj završnici osigurao pobjedu protiv Lokomotiva. Domaćin je slavio 68:67 zahvaljujući ubačaju s linije slobodnih bacanja Dmitrija Domanija sedam sekundi prije kraja susreta.

Prvo ime kod pobjednika bio je Aleksej Šved s 20 poena dok je 16 poena ubacio Sergej Bikov. Kod Lokomotiva Gerald Green je ubacio 17 poena, a Jakov Vladović za 15 minuta pet poena.