CSKA i Uniks u polufinalu

Branimir Korać • ponedjeljak, 17.05.2010.

Poznati su prvi polufinalisti ruskog doigravanja. CSKA i Uniks su s maksimalnih 3-0 eliminirali Samaru i Triumf te se plasirali među četiri najbolja...

CSKA je u tri susreta bio bolji od Samare te s maksimalnih 3-0 otišao dalje. U trećem susretu u Samari su slavili 61:47 bez obzira što su doputovali bez Ramunasa Šiškauskasa i Zorana Planinića koji ima problema s ozljedom leđa. Moskovljani su se rano odvojili, stvorili prednost i bez problema je čuvali do kraja susreta.

Kod CSKA su se istaknuli Viktor Hrjapa s 15 poena i šest skokova te Pops Mensah-Bonsu s 12 poena i osam skokova. Kod Samare Marcus Douthit je ubacio 13 poena uz devet skokova, a Andrej Ivanov je dodao 11 poena uz pet skokova.

Himki je nadoknadio domaći poraz u prvom susretu sa Spartakom iz Sankt Peterburga te je ponovno u prednosti. U gostima su slavili 94:76 i tako poveli 2-1 u seriji. Domaćin se držao prvih desetak minuta, nakon toga je sve otišlo na stranu Himkija koji u konačnici slavi bez problema.

Timofej Mozgov s 22 poena i deset skokova bio je prvo ime susreta, a 17 poena je dodao Vitalij Fridzon. Kod domaćina James White je ubacio 22 poena uz pet skokova dok je Zahar Pašutin dodao 17 poena.

S 3-0 u seriji Uniks je eliminirao Triumf. Posebno dramatičan bio je treći susret u kojem je Uniks slavio 80:79. Domaćin je u završnici imao priliku doći do pobjede, u zadnjem napadu je odluku u svoje ruke uzeo Brion Rush, međutim nije bio precizan i Uniks je proslavio prolaz.

Pobjednika su vukli Viktor Zvarjikin sa 16 poena i sedam skokova i Marko Popović koji je za 32 minute ubacio 15 poena (4/7) uz šest asistencija. Krešimir Lončar je za 23 minute ubacio 11 poena (4/11) uz četiri skoka. Kod Triumfa Brion Rush je ubacio 21 poen, a Valerij Lihodej 14 poena.

Lokomotiv je pobjedom na svom terenu protiv moskovskog Dinama 72:56 smanjio na 2-1 u seriji. Domaćin je nakon dva neizvjesna susreta u Moskvi pokazao kako nije nimalo lagan protivnik i kako će Moskovljani u ovoj teškoj seriji morati se dobro pomučiti da dođu do prolaza.

Kod Lokomotiva su se istaknuli Gerald Green s 18 poena te James Gist s 14 poena. Jakov Vladović je igrao 23 minute i ubacio pet poena (2/4) i ukrao četiri lopte. Kod gostiju Aleksej Savrašenko je ubacio 13 poena uz devet skokova dok je Sergej Bikov dodao 12 poena.