Odlučuju pete utakmice

Branimir Korać • utorak, 18.05.2010.

CSKA i Uniks svoj su posao odradili i plasirali se u polufinale doigravanja, no niti nakon četvrtih susreta ne znamo preostala dva polufinalista. Himki i Dinamo će na svom parketu u majstorici dobiti priliku za plasmanom dalje...

Spartak iz Sankt Peterburga je na svom parketu svladao Himki u četvrtoj utakmici i tako izborio majstoricu. U četvrtoj utakmici se dogodio sličan rasplet kao i u prvom dvoboju kada je Spartak u gostima iznenadio Himki. I ovdje je Himki imao kontrolu nad utakmicom do posljednje četvrtine koja odlazi na stranu domaćina i momčad iz Sankt Peterburga radi veliki preokret.

Na polovici posljednje dionice gosti su imali prednost 57:51, no onda Spartak radi preokret i serijom 11:1 preuzima vodstvo. U završnici su domaćini imali mirnu ruku s linije slobodnih bacanja te su odnijeli pobjedu.

Predvodili su ih James White s 20 poena i pet skokova te Zahar Pašutin s 18 poena i šest ukradenih lopti. Kod Himkija Timofej Mozgov je ubacio 12 poena uz pet skokova, a Kelly McCarthy 11 poena uz pet ukradenih lopti.

U petu utakmicu odlazi i dvoboj Lokomotiva i moskovskog Dinama. Moskovljani su nakon 2-0 poslije domaćih susreta upisali dva poraza u Krasnodaru te će u svojoj dvorani tražiti prolaz.

U četvrtoj utakmici također je bilo dosta tijesno, Lokomotiv je slavio s 85:80 i tako izborio priliku za borbu za polufinale doigravanja. Sedam minuta prije kraja susreta Dinamo je imao prednost, ali je onda ušao u "rupu" narednih šest minuta, Lokomotiv je napravio 11:2 i riješio pitanje pobjednika.

U sastavu pobjednika odlično su odigrali Gerald Green s 25 poena i šest skokova te James Gist s 18 poena i pet skokova. Jakov Vladović za 22 minute ubacio je pet poena (1/3) uz dvije ukradene lopte. Kod Dinama Sergej Monia je ubacio 20 poena i uhvatio devet skokova dok je Sergej Bikov ubacio 19 poena uz pet asistencija.