Estonija se zagrijala za Hrvatsku

Borna Rupnik • petak, 21.05.2010.

Najbolji estonski nogometaši, koji će sljedeće srijede u prijateljskoj utakmici ugostiti Hrvatsku, svladali su u petak izbranu vrstu Finske...

Hrvatska je pod vodstvom Slavena Bilića drugu polovicu svibnja odlučila iskoristiti za tri pripremne utakmice uočio početka kvalifikacijskog ciklusa za odlazak na Europsko prvenstvo u Poljskoj i Ukrajini.

Austriju smo pobijedili u Klagenfurtu, u nedjelju u Osijeku dočekujemo Wales, a u srijedu gostujemo u Estoniji. Ni Estonci ne miruju: u petak su odmjerili snage sa svojim prekobaltičkim susjedima iz Finske.

Izabranici Tarma Rüütlija bili su bolji rezultatom 2:0, a pogotke su ravnomjerno rasporedili po jedan u svakom poluvremenu.

Nakon samo pet minuta igre pogodio je Andreas Oper, najbolji strijelac Estonije i igrač nizozemskog Den Haaga, a u 55. minuti dvoboja precizan je bio Sander Post, 25-godišnji napadač koji također igra u Nizozemskoj, u ekipi Go Ahead Eagles.

Utakmica Estonije i Hrvatske na rasporedu je u srijedu u 20:30 sati.