Svi Hrvati dvoznamenkasti

Branimir Korać • nedjelja, 23.05.2010.

Započelo je polufinale ruskog doigravanja, a u prvim susretima pobjede su odnijeli domaćini. Sva četvorica Hrvata koji sudjeluju u završnici ruskog prvenstva odigrali su dobre utakmice i bili među boljim pojedincima...

Moskovski derbi između CSKA i Dinama u polufinalu ruskog doigravanja otišao je na stranu CSKA. Pogled na konačnih 77:58 može zavarati, CSKA je tek u posljednjoj dionici slomio otpor Dinama, dobili su posljednju četvrtinu s 24:10 i na kraju uvjerljivo slavili. Do tada se Dinamo jako dobro držao, utakmicu održavao u neizvjesnosti i nije dopustio odvajanje velikom favoritu.

J.R. Holden je s 20 poena i pet asistencija bio najbolji kod pobjednika, 14 poena je dodao Trajan Langdon, a Zoran Planinić je za 23 minute ubacio 13 poena (5/7) uz šest skokova. Kod Dinama Sergej Monja je ubacio 13 poena uz osam skokova, a Sergej Bikov je dodao 12 poena.

Pitanje pobjednika u posljednjoj četvrtini je riješio i Himki protiv Uniksa. U posljednju dionicu Himki je ušao s vodstvom 58:54, no već četiri minute kasnije bilo je 73:56 za domaćina i riješeno pitanje pobjednika. Do kraja susreta gosti iz Kazana su uspjeli tek smanjiti zaostatak.

Himki su predvodili Ricky Minard s 23 poena i pet asistencija te Vitalij Fridzon s 11 poena i šest skokova. Kod gostiju najbolji je bio Marko Popović koji je za 21 minutu ubacio 18 poena (7/11) uz tri asistencije, Terrell Lyday je dodao 16 poena i pet asistencija, a Krešimir Lončar za 28 minuta deset poena (5/13) i četiri skoka.

U borbi za plasman od petog do osmog mjesta dramatično je bilo u dvoboju Triumfa i Spartaka u kojem je Spartak slavio tricom Kolesnikova sa sirenom 79:76. Kolesnikov je s 20 poena bio prvo ime utakmice, a u domaćem sastavu istaknuo se Bašminov sa 16 poena.

Lokomotiv je na svom parketu svladao u produžetku Samaru 87:82. Gerald Green je bio najbolji kod domaćina s 26 poena, a uz bok mu je bio Jakov Vladović koji je igrao 41 minutu i ubacio 20 poena (4/6) uz šest asistencija.