Mladost odradila posao u Rijeci

Matej Milanović • četvrtak, 27.05.2010.

Mladost je pobijedila i u drugoj polufinalnoj utakmici prvenstva Hrvatske u vaterpolu. U Rijeci su svladali Primorje s 14:9 i izborili nastup u finalu protiv Juga...

PRIMORJE - MLADOST 9:14 (2:4, 3:2, 2:5, 2:3)

Prvenstvo Hrvatske, polufinale doigravanja, druga utakmica, Rijeka, Bazen na Kantridi

Primorje: D. Car, Glavan, B. Car, Krapić 1, Pavlović, Franković 3, Tiškivski 2, Brala, Vrlić, Barać, Beltrame, Bukovac 1, Križanac, Krizman 1. Trener: Roje

Mladost: Brzica, Živković 1, Babić 1, Letica 2, Petković 1, Milaković, Zubčić, Martinić 1, Karač 1, Muslim 1, Hinić 2, Buljubašić 2, Pavić, Lončar 2. Trener: Nikolić

Igrač više: Primorje 5/12, Mladost 7/13
Peterci: Primorje -, Mladost -

Primorje je protiv Mladosti pred svojom publikom tražilo pobjedu kojom bi izborilo odlučujući treći susret. Utakmica je za domaće krenula loše, budući da je Mladost već nakon osam minuta vodila 4:2. Do poluvremena je Primorje uspjelo smanjiti na 6:5 i vratiti se u igru.

Utakmicu su Žapci riješili trećom četvrtinom koju su dobili 5:2 i pobjegli na četiri gola prednosti. U posljednjoj dionici gosti su dodatno povećali razliku na završnih 14:9.

Kod Primorja je tri gola zabio Franković, a u redovima Mladosti su Letica, Hinić, Buljubašić i Lončar upisali po dva pogotka. Mladost će u finalu igrati s Jugom, dok će Primorje igrati za treće mjesto protiv Mornara.