Popović i Lončar nisu uspjeli

Branimir Korać • ponedjeljak, 31.05.2010.

Košarkaši Uniksa nisu uspjeli eliminirati bogatiji Himki u polufinalu ruskog doigravanja i izboriti borbu za naslov s CSKA. Himki je u odlučujućem petom susretu na svom parketu slavio 82:66...

Bez obzira što je Himki u doigravanje ušao uz bok nedodirljivom CSKA, u Uniksu su vjerovali kako mogu iznenaditi i izbaciti renomiranog protivnika. Momčad iz Kazana imala je dosta problema s ozljedama ključnih igrača, ali to Uniks nije iskoristio i poražen je s 3-2 u seriji.

U ovoj seriji je domaći parket bio prava prednost i domaćini su upisivali pobjede. Tako je bilo i u odlučujućem petom susretu u kojem je Himki postupno podizao prednost i u drugom poluvremenu bez većih problema dovršio posao te na kraju slavio s 82:66.

Gosti nisu imali dovoljno napadački raspoloženih igrača. Nešto su pokušavali naši reprezentativci Krešimir Lončar i Marko Popović, no ostali ih nisu pratili i s takvom igrom nisu mogli do iznenađenja.

"Čestitam Uniksu na dobroj borbi i zanimljivoj seriji. Čestitam i našim navijačima koji su nas nosili do pobjede i svim igračima koji su dali sve od sebe u ovih posljednjih 40 minuta. Nije nam bilo lako, ozljede su nas mučile, ali smo se borili za svaku loptu. Ponedjeljak je slobodan i pokušat ćemo se osvježiti, a od utorka kreće priprema za CSKA", rekao je nakon susreta domaći strateg Sergio Scariolo.

Himki su u ovom susretu predvodili Keith Langford sa 16 poena, a isto toliko ubacio je i Robertas Javtokas koji je stvarao prilične probleme našem Lončaru. Lončar je na drugoj strani bio najbolji s 22 poena i pet skokova dok je Popović dodao 12 poena i pet skokova.