Kiel na pobjedu od naslova

Matej Milanović • četvrtak, 03.06.2010.

U nadoknadi 33. kola rukometne Bundeslige Kiel je slavio u susretu s Balingen Weilstettenom te za naslov mora u zadnjem kolu pobijediti Grosswallstadt. Nadoknade su igrali i Flensburg, koji je nadigrao Lemgo te Gummersbach koji je porazio Göppingen.

Nakon slavlja u Ligi prvaka Kiel se okrenuo prvenstvu, u potrazi za šestim uzastopnim naslovom. Zebre su pred domaćom publikom povele od samog početka, a pobjedu su osigurale u završnici prvog dijela. Između 24. minute i odlaska u svlačionice domaći su sa šest uzastopnih pogodaka pobjegli na 19:9.

U nastavku se dominacija Kiela nastavila, a polovicom poluvremena razlika je iznosila i 15 golova, 27:12. Do pobjede su domaće vodili Daniel Narcisse i Filip Jicha sa šest golova. Kod Balingen Weilstettena je pak sedam pogodaka realizirao Benjamin Herth, koji je ubacio tri sedmerca. Kielu za naslov treba još samo pobjeda u gostima kod Grosswallstadta.

33. kolo nadoknadili su i Flensburg i Lemgo. Flensburg je u prvom poluvremenu konstanto vodio s dva do tri pogotka prednosti, a na odmor je otišao sa 17:14. U nastavku je Lemgo serijom od pet golova uspio preokrenuti na 23:20 nakon 38 minuta igre. Flensburg je s tri uzastopna zgoditka izjednačio na polovici drugog dijela, a utakmicu je prelomio nedugo zatim.

Pet pogodaka za redom dovela su domaće do vodstva od 31:27 sedam minuta prije kraja dvoboja. Gosti su uspjeli smanjiti na dva gola minusa u 58. minuti, no više od toga se nije uspio približiti. Kod Flensburga je sedam golova zabio Lasse Boesen. Rolf Hermann i Michael Kraus su pak bili šest puta precizni u redovima Lemga.

Gummersbach je pak protiv Göppingena nadoknadio susret 32. kola. Domaći su do 19. minute poveli 9:3, a gosti su do odmora smanjili na 11:8. Početkom nastavka Gummersbach je otišao na +5, a serijom od četiri zgoditka pobjegao je na 18:10 u 38. minuti.

Do kraja dvoboja gosti se više nisu uspjeli vratiti te se Gummersbach doveo na bod upravo od Göppingena. Kod domaćih je sedam zgoditaka ubacio Adrian Pfahl, od čega dva sa sedam metara. Kod Göppingena je pak osam pogodaka realizirao Draško Mrvaljević, od čega šest sedmeraca.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710