Kiel prvak po 16. put

Matej Milanović • subota, 05.06.2010.

Rukometaši Kiela su osvojili dvostruku krunu svladavši u zadnjem kolu prvenstva Grosswallstadt u gostima. Pobjeda HSV-a s Balingenom pokazala se uzaludnom. Gummersbach je u zadnjem kolu pobijedio Berlin i tako preskočio na petom mjestu Göppingen.

Kiel je 16. naslov rukometnog prvaka Njemačke, odnosno šesti uzastopni, osvojio na gostovanju kod Grosswallstadta. Zebre su krenule loše, zaostatkom od 4:0 u petoj minuti. Prvi gostujući gol na susretu zabio je Filip Jicha, nakon čega je Kiel preuzeo kontrolu nad utakmicom. Serijom od pet golova pobjegao je na 13:8 u 29. minuti, a i na poluvrijeme je otišao s pet razlike.

U prvim minutama nastavka domaći su smanjili na tri razlike, no Kiel je odmah vratio na pet razlike. U samoj završnici Grosswallstadt je uspio doći i na 26:24, ali je do kraja bilo premalo da bi se dogodilo nekakvo iznenađenje. Konačnih 27:24 i naslov Zebri potvrdio je Dominik Klein. Kod domaćina je devet pogodaka realizirao Andreas Kunz, od čega šest sedmeraca. Kod Kiela je pak osam pogodaka upisao Jicha, od čega jedan sedmerac.

Uzaludnom se pokazala pobjeda HSV-a kod Balingen Weilstettena.Gosti su u 25. minuti poveli 15:10, a u 49. su došli i na okruglih +10, 29:19 te su kontrolirali rezultat do kraja. Kod Balingena je šest golova, od kojih četiri sedmerca, realizirao Benjamin Herth, dok ih je sedam realizirao Blaženko Lacković kod Hamburga. Igor Vori i Domagoj Duvnjak dodali su po dva.

Göppingen je u zadnjem kolu još lovio peto mjesto, no kod Lemga je krenuo loše, sa zaostatkom od 3:0. Pred samo poluvrijeme domaći su otišli i na 15:10. Polovicom nastavka Göppingen je smanjio na minimalnih 23:22, a na -1 bio je i u 54. minuti, no do kraja utakmice nije uspio izjednačiti. Kod Lemga je sedam pogodaka upisao Mark Schmetz, pet iz sedmeraca. Kod Göppingena su po peta pak zabili Lars Kaufmann i Michael Haass.

Poraz Göppingena otvorio je vrata Gummersbachu u lovu na peto mjesto. Nakon zaostatka od 10:7 u 20. minuti, domaći su protiv Berlina preokrenuli na 14:13 pred odlazak na odmor. U nastavku se razlika stabilizirala na tri gola te je Gummersbach do kraja rutinski zadržao vodstvo. Kod Gummersbacha je osam golova, polovicu iz sedmeraca, zabio Adrian Pfahl. Vedran Zrnić ih je dodao četiri, a Drago Vuković dva. Kod Berlina su pak po šest puta precizni bili Bartlomiej Jaszka i Michal Kubisztal.

Lübbecke je kod Melsungena dominirao kroz utakmicu i u nekoliko navrata vodio s osam golova prednosti. Tek u završnici su domaći ublažili težak poraz. Kod Melsungena je šest pogodaka upisao Grigoris Sanikis, a s osam je kod Lübbeckea najbolji bio Oliver Tesch.

Rhein Neckar Löwen je nakon izjednačenog prvog poluvremena (17:17), u potpunosti nadigrao Wetzlar i uvjerljivo slavio. Devet zgoditaka realizirao je Bjarte Myrhol. Kod Wetzlara je pak sa šest najbolji bio Alois Mraz.

Düsseldorf, koji je već ispao iz lige, u zadnjem je kolu svladao Dormagen. Domaći su vodili 8:3 u 14. minuti, no u idućih osam minuta primili su sedam golova i do kraja više nisu uspjeli uhvatiti priključak. Maximilian Holst je uz dva sedmerca zabio i četiri gola iz igre kod domaćih, dok je za Düsseldorf deset puta precizan bio Frantisek Sulc. Dormagen još ima nade za spas, za što će mu trebati pobjeda u play-offu s drugoligašem Emsdettenom.

Magdeburg se kod već ispalog Mindena mučio do 25. minute, nakon čega je sa sedam uzastopnih golova došao do 17:10 čime je dvoboj praktički riješen. Šest golova je za Minden upisao Aljoscha Schmidt, dok ih je sedam u redovima Magdeburga upisao Fabian van Olphen.

Laganu pobjedu na oproštaju od prvenstva upisao je i Flensburg koji je kod Hannovera u 22. minuti poveo pet razlike i održavao prednost do konca dvoboja. Kod domaćih su najbolji bili Torge Johannsen i Aivis Judrzs sa šest zgoditaka, dok ih je kod Flensburga deset upisao Oscar Carlen.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710