J. Button Williams Motor - 53. krug
P. Diniz Sauber 53. krug
G. Mazzacane Minardi 54. krug
M. Salo Sauber Diskvalifikacija

U prvoj ovosezonskoj utrci F1 koja je održana u australskom Melbourneu pobijedio je Michael Schumacher (Ferrari) ispred momčadskog kolege Brazilca Rubensa Barrichella. Treće mjesto zauzeo je Ralf Schumacher (Williams) ispred četveroplasiranog Villeneuvea (BAR). Aktualni svjetski prvak Mika Häkkinen (McLaren) odustao je u 19. krugu zbog problema s motorom, a iz istog razloga utrku je prijevremeo morao završiti i njegov momčadski kolega, David Coulthard šest krugova ranije.

Početak utrke pripao je McLarenu, čiji su vozači zadržali najbolje startne pozicije osvojene na kvalifikacijskom treningu. Odmah iz Häkkinena i Coultharda iz drugog startnog reda krenuli su M. Schumacher i Barrichello. Barrichello nije najbolje startao tako da se na četvrtu poziciju ugurao H.H. Frentzen (Jordan). Häkkinen je iz kruga u krug postizao najbolja vremena i polako odmicao od svojih pratioca. U sedmom krugu došlo je do sudara između Irvinea (Jaguar) i De La Rose (Arrows) te je na stazu izašao Safety car, koji se na stazi zadržao četiri kruga. U 13. krugu Coulthard je zbog problema s motorom morao prijevremeno završiti urtku, kao i šest krugova kasnije Häkkinen. Od tog trenutka na vodeću poziciju izbio je M. Schumacher ispred tada drugoplasiranog Fretzena koji je nakon problema s mjenjačem morao odustati u 44. krugu. U 50. krugu došlo je do malog uzbuđenja. M. Schumacher počeo je usporavati (problemi s gumama) što je iskoristio Barrichello i probio se na vodeću poziciju. Međutim, Barrichelo je bio prisiljen još jednom svratiti u box na dolijevanje goriva tako da se na vodeću poziciju vratio M. Schumacher koju je zadržao do kraja utrke i time u svom 128. nastupu u F1 osvojio 36. pobjedu.

Najveće razočarenje prve ovogodišnje utrke je zasigurno McLaren čiji bolidi nisu uspjeli završiti utrku. Oba su bolida odustala zbog istog problema što ukazuje na činjenicu da McLarenovi bolidi očito nisu dovoljno pripremljeni za ovu sezonu. R.Schumachera je iznenadio osvojenim trećim mjestom, kao što je i iznenađujući povratak Villneueva s obzirom da u protekloj sezoni nije osvojio niti jedan bod . Slijedeće je utrka na rasoredu 26. ožujka u Sao Paolu, Brazil.