Branimir Korać • petak, 06.08.2010.

Aktualni prvaci Europe, nogometaši milanskog Intera, nastavljaju s američkim dijelom priprema gdje su odradili dvoboj s Dallasom i upisali remi. Milanski klub je dva puta vodio, ali nije uspio sačuvati prednost te se morao zadovoljiti s 2:2...

Inter je u sklopu priprema za novu sezonu odradio prijateljsku utakmicu protiv člana MLS-a Dallasa i upisao tek remi 2:2. Iako su nogometaši Dallasa u punoj natjecateljskoj formi, Inter je bio veliki favorit i očekivala se njegova pobjeda. "Nitko nije očekivao od nas da izvučemo remi ili upišemo pobjedu i zato je ovo još slađe", rekao je nakon susreta domaći igrač George John.

Inter je dobro krenuo protiv impresioniranog domaćina i stigao je do vodstva pogotkom Diega Milita glavom u 25. minuti nakon dobrog proigravanja Maicona.

Nakon toga su Talijani imali još dvije dobre prilike, nisu imali sreće Coutinho i Eto'o da bi u 42. minuti Dallas izjednačio nakon prodora Avile i pogotka glavom Johna.

U drugom dijelu Inter ponovno dolazi u vodstvo, a strijelac je bio Samuel Eto'o u 64. minuti, ali ponovno ne uspijeva zadržati vodstvo i deset minuta kasnije Materazzi u 16 metara ruši Cunninghama, a najbolji igrač domaćina David Ferreira realizira najstrožu kaznu za konačnih 2:2.

"Ovo je bio najsretniji trenutak u mom životu", rekao je Ferrerira što najbolje oslikava koliko je ovaj remi značio igračima Dallasa.