Ponovno muke po Boci

Maja Giljanović • ponedjeljak, 16.08.2010.

Boca Juniors je Clausuru završila na 16. mjestu, a ni u Aperturi joj ne cjetaju ruže. Claudiju Borghiju su postavljeni visoki ciljevi, ali nakon prva dva kola Boca se može pohvaliti tek jednim bodom. Osmijesi su zato široki u zaljubljenika u River Plate, 33-erostruki prvaci Argentine i dvostruki pobjednici Cope Libertadores pobjeđuju minimalnom razlikom, ali na kontu imaju maksimalnih šest bodova.

Claudio Borghi je za čelnike Boca Juniorsa bio jamstvo svjetlije budućnosti kluba koji je Clausuru okončao na 16. mjestu, ali ni čovjek koji je Argentinos Juniors odveo do prvog naslova u posljednjih četvrt stoljeća nije čarobnjak.

Vezane vijesti

Boca je u prvom kolu odigrala 1:1 na gostovanju protiv Godoya, ali na Bomboneri su na prvoj utakmici sezone pred svojim navijačima dobili šamar od Racinga. Golom Viatrija Boca je u 10. minuti povela i pjesma navijača je krenula, ali je utišala 20 minuta poslije nakon izjednačenja Yacoba i prestala nakon pet minuta drugog poluvremena nakon gola Caceresa za preokret gostiju.

Raspoloženje je zato na visini na drugom kraju grada, River Plate je i drugu utakmicu uzastopce slavio 1:0. Nakon slavlja u 90. minuti protiv Tigrea (Mori) na Monumentalu utakmica protiv Huracana je odlučena na otvaranju u 12. minuti (Affranchino).

Šest od šest imaju i Estudiantes, Banfield, Racing i Velez. Estudiantes je Quilmes slomio u posljednjih 10 minuta golovima Brane u 81. i Lopeza iz jedanaesterca u 90. minuti za vodstvo na tablici ispred za jedan gol neefikasnijih Banfielda (Garcia protiv Colona), Racinga i Veleza (Moralez i Martinez protiv All Boysa).

Apertura, 2. kolo:
Boca Juniors - Racing 1:2, Huracan - River Plate 0:1, Tigre - Arsenal 1:2, All Boys - Velez 1:2, Olimpo - Gimnasia La Plata 1:0, San Lorenzo - Godoy 2:2, Colon - Banfield 0:1, Lanus - Newell's Old Boys 1:1, Estudiantes - Quilmes 2:0