Ivanković bježi Blaževiću

Nikola Vlahović • ponedjeljak, 16.08.2010.

Nakon što je završilo 18. kolo kineskog nogometnog prvenstva, Ivankovićev Shandong Luneng ima četiri boda više od Ćirinog Shanghaija.

Glavne uloge u nogometnom prvenstvu Kine vode dvojica hrvatskih trenera, Branko Ivanković i Miroslav Blažević, a trenutno je u vodstvu Ivanković.

Naime, nakon 18. kola u tamošnjem prvenstvu, Shandong Branka Ivankovića ima četiri boda više i utakmicu manje od Shanghai Shenhua, kojeg trenira Miroslav Blažević.

Ovaj vikend je Shandong u gostima s 2:1 pobijedio Chongqing Lifan, dok je Ćiro sa svojim Shanghaijem odigrao tek 1:1 protiv Hangzhoua. Iako je Shanghai poveo u 51. minuti, domaćini su izjednačili u 72. minuti.

Tako je momčad Miroslava Blaževića upala u jednu krizu koja traje već četiri utakmice, naime, u četiri zadnja kola Shanghai nije okusio slast pobjede.

S druge strane, Branko Ivanković polako skuplja bodove te je njegov Shandong veliki favorit za osvajanje naslova.