Hamburg teškom mukom do superkupa

Matej Milanović • srijeda, 25.08.2010.

Rukometaši Hamburga jedva su protiv Kiela uspjeli osvojiti Superkup, nakon što su 12 minuta prije kraja imali tri gola prednosti i idućih pet i pol minuta konstantno igrali sa barem jednim igračem više...

U njemačkom Superkupu, koji se igrao u Münchenu, susrele su se dvije momčadi koje su označile prošlogodišnju sezonu njemačkog rukometa, Kiel i Hamburg. Kiel je u utakmicu ušao bez Daniela Narcissea, a HSV je u odnosu na prošlu sezonu u svojim redovima imao Michaela Krausa, reprezentativnog srednjeg vanjskog Njemačke, koji je konkurencija Domagoju Duvnjaku.

Dvoboj je puno bolje otvorio HSV koji je u šestoj minuti poveo 4:0. Prvi zgoditak Zebri stigao je tek nakon osam minuta. Ubrzo je zaostatak smanjen na -1, ali je Hamburg uspio odmah reagirati i spriječiti protivnike da izjednače. Nakon toga je razlika uglavnom bila stabilna i na poluvrijeme se otišlo sa 13:11.

Nastavak je otvoren golom Kiela, nakon čega je uslijedila serija Hamburga od 6:2, za odlazak na 19:14 nakon 40 minuta igre. Deset minuta prije kraja utakmice Hamburg je imao tri pogotka prednosti i minutu i deset sekundi s dva igrača više. To je trebao biti trenutak za riješiti dvoboj. Stvari su krenule dobro, budući daje Hans Lindberg realizirao sedmerac.

Kiel je u idućim minutama zaradio još dva isključenja te je Hamburg igrao kontinuirano pet i pol minuta s barem jednim igračem više, a od toga je čak minutu i 44 sekunde imao dvojicu rukometaša više na terenu. Ipak, umjesto da susret liše bilo kakve rezultatske neizvjesnosti, igrači Hamburga doveli su se u probleme. Naime, taj period s igračima više završen je pri rezultatu od 26:22 za Hamburg, koji je uspio tek za jedan pogodak povećati svoje vodstvo.

U samoj završnici utakmice, Filip Jicha je realizirao dva sedmerca u razmaku od trideset sekundi i smanjio rezultat na -1, 26:25, vrativši tako potpuno u igru Kiel. Minuti i deset prije konca utakmice Martin Schwalb se napokon odlučio na minutu odmora kako bi pokušao smiriti svoje igrače i organizirati posljednje napade.

Na početku posljednje minute, Lindberg je prekinuo period od šest minuta u kojem Hamburg nije postigao niti pogodak te je vratio razliku na +2. Samo 13 sekundi kasnije Henrik Lundström ponovno je Kiel doveo na pogodak minusa i uveo utakmicu u napetu završnicu. Hamburg nije uspio realizirati napad te su Zebre imale šansu za produžetak.

Ipak, posljednji je napad završio pomalo sumnjivim prekršajem u napadu kojim su muke HSV-a napokon završene i to ne u potpunosti njihovom zaslugom. Prvi trofej sezone otišao je u ruke Hamburga, koji u ovoj godini želi poboljšati prošlosezonske rezultate iz Lige prvaka (polufinale) i prvenstva (drugo mjesto).

Najbolji strijelac Hamburga bio je Hans Lindberg sa devet golova, od čega tri sedmerca. Igor Vori dodao je četiri pogotka, dva ih je upisao Blaženko Lacković, a bez napadačkog učinka ostao je Duvnjak. Kod Kiela je pak najbolji bio Jicha sa sedam golova, od kojih tri sa sedam metara. Najbolji iz igre bio je pak Christian Zeitz sa šest golova. Kielu su između ostalog, pobjedu odnijela i dva promašena sedmerca više od protivnika.

16Wetzlar 22574:629-5511
17Minden 23608:714-1067
18Hamm-Westfalen 25648:798-1507