Slovenci razveselili navijače

Lovro Štrbinić • subota, 28.08.2010.

U prvom nastupu na ovogodišnjem SP-u košarkaška reprezentacija Slovenije svladala je reprezentaciju Tunisa. Konačni rezultat 80:56 zorno oslikava o kakvoj se utakmici ovdje radilo...

SLOVENIJA - TUNIS 80:56 (22:14, 39:28, 63:40)

Slovenija: Dragić 16, Vidmar 15, Nachbar 14, Brezec 9, Slokar 6, Lakovič 5, Zupan 4, Bečirovič 3, Klobučar 3, Jagodnik 3, Udrih 2, Rizvić

Tunis: Slimane 11, Kechrid 9, Mejri 9, Hadidane 8, Maoua 5, Ben Romdhane 4, Braa 4, Ghyaza, 4, Dhifallah 2, Knioua 0, Laghnej 0, Rzig 0

Pred mnogo svojih navijača u istanbulskoj dvorani Slovenci su uspješno započeli svoj put na Svjetskom prvenstvu. Prema nekim podacima bilo je tu i oko četiri tisuće navijača obučenih uglavnom u zelenu boju. Njihovi zemljaci na parketu dali su im razlog i za dodatno veselje.

U prvom poluvremenu Slovenija je strpljivo gradila svoju prednost i na kraju prve četvrtine ta bi prednost bila izražena dvoznamenkastom razlikom da Tunižanin Mohamed Hadidane nije pogodio jednu tricu iz očaja u posljednjoj sekundi prve dionice. Međutim, Slovence je to samo kratkotrajno rezultatski unazadilo, te su oni već do kraja prvog poluvremena otišli na sasvim ugodnu prednost (39:28).

U nastavku je uslijedila još uvjerljivija Slovenija koja ponajviše zahvaljujući Vidmaru, Dragiću i Boštjanu Nachbaru pred kraj treće četvrtine odlazi na +23. Najviša prednost zabilježena je tri minute prije kraja kada je Jaka Lakovič tricom postavio rezultat 74:47.

Najbolji strijelac kod Slovenaca bio je Goran Dragić sa 16 poena, dok je kod Tunisa najraspoloženiji i jedini s dvoznamenkastim učinkom bio Radhouane Slimane s 11 postignutih poena.