Libanoncima pobjeda u završnici

Mirza Seferagić • subota, 28.08.2010.

Košarkaši Libanona priredili su malo iznenađenje pobijedivši momčad Kanade s 81:71.

KANADA - LIBANON 71:81 (20:20, 42:34, 68:78)

Kanada: Anderson 3, Olynyk, Bell 0, Bucknor 6, Brown 13 (šest asistencija), Famutimi 4, Rautins 10, Doornekamp, Sacre 2, Shepherd 10, Kendall 6 (11 skokova), Anthony 17 (šest skokova)

Libanon: Abdelnour 7, Vroman 8 (osam skokova), Mahmoud 0, Fahed 17, Rustom 6 (sedam skokova), Stephan, Kanaan 0, Akl, Fakhreddine, Freije 12, Reda, El Khatib 31 (osam skokova)

Libanon je utakmicu otvorio s 6:0, ali Kanađani odgovaraju serijom 9:0 i odlaze na 20:12. Kanađani poluvrijeme završavaju vodstvom 37:34 zahvaljući Andyju Rautinsu koji je pogodio sa zvukom sirene.

U drugom poluvremenu Kanađani postižu pet poena u nizu i povećavaju vodstvo na osam razlike, ali Jackson Vroman i Fadi El khatib drže Libanon u igri i ne dopuštaju Kanađanima da ostvare veću prednost.

Početkom posljednje četvrtine Kanada ima minimalno vodstvo, a nakon toga El Khatib, najbolji igrač utakmice, dovodi Libanonce u vodstvo 60:59. U tom je trenutku Libanon preuzeo inicijativu i njihovo vodstvo je konstantno raslo, pa su tri minute prije kraja imali i 11 poena viška. Denham Brown pogađa tricu za Kanađane koji dolaze na minus osam, međutim, El Khatib nakon toga biva fauliran i pogađa oba slobodna bacanja za plus 10. Kanađani su na samom kraju utakmice jednostavno odustali te je tako Libanon ostvario pobjedu 81:71.

Najbolji igrač utakmice bio je Fadi El Khatib s 31 poenom i osam skokova, a uz njega svoj je doprinos dao i Rony Fahed sa 17 postignutih koševa. Kod Kanađana najbolji je bio Joel Anthony s postignutih 17 poena i šest skokova te Denham Brown s 13 koševa i šest asistencija.