Kemzura: "Ta slika me još proganja"

Mario Majdić Natrlin • subota, 28.08.2010.

Litva je s olakšanjem prešla prepreku pod nazivom Novi Zeland. Trener Kemzura je zadovoljan konačnom pobjedom od 92:79, ali ga ije pošteno namučio fantastični Penney i problemi pod obručima. Ozlijeđen im je i centar.

Novi Zeland i Litva otvorili su natjecanje u Skupini D Svjetskog košarkaškog prvenstva u Turskoj. Litva je kao favorit slavila 92:78, predvođena fantastičnim NBA-ovcem Linasom Kleizom koji je zabio 27 koševa i uhvatio osam lopti. Trener Litve Kestutis Kemzura je, razumljivo, zadovoljan izborenom pobjedom, ali napominje:

"U susret smo krenuli nervozno i imamo još mnogo toga za popraviti", naglašava te dodaje: "Odigrali smo fantastičnu drugu četvrtinu - zabijali smo lagane koševe i radili mnogo kontri."

Vezane vijesti

Litva je najveći posao napravila upravo u drugoj četvrtini koju su pobijedili s 25:10 i otišli na odmor sa 16 poena razlike. To vodstvo nisu ispuštali iz ruku, ali su znali i da Novi Zeland neće odustati:

"Znali smo da su čvrsta momčad i znali smo da neće odustati nakon prvog poluvremena kada smo vodili +16. Bili smo spremni na to da će se boriti svih 40 minuta", naglasio je Martynas Pocius.

Najveće probleme Litvi predstavljao je prvi čovjek i okosnica igre Novog Zelanda, Kirk Penney, koji je utakmicu završio s 37 poena. To nije bilo dovoljno za pobjedu, ali je bilo više nego dovoljno da upadne u oko Kemzuri:

"Nismo mogli riješiti problem zvan Penney. Provali smo različite strategije, stavljali na njega više igrače, ali on je svejedno napravio svoje."

Trenera Litve osobito je mučila izgubljena bitka pod koševima. Novi Zeland je utakmicu završio s 38 skokova (14 napadačkih), naspram 35 njegove momčadi: "Slika u kojoj dopuštamo Novom Zelandu četiri pokušaja za tricu u jednom posjedu me još proganja."

Unatoč pobjedi, stožer Litve zabrinut je zbog ozljede kapetana Robertasa Javtokasa koji je utakmicu napustio u prvoj četvrtini, nakon ozljede gležnja. Prve vijesti nisu ohrabrujuće, ali će se više znati nakon dodatnih pretraga.