Za otvaranje apetita

Ivor Krapac • subota, 28.08.2010.

S obzirom na slabašnog protivnika, bilo je jasno da će turski košarkaši u Svjetsko prvenstvo na domaćem parketu krenuti pobjedom. Obala Bjelokosti nije se mogla oduprijeti Turcima, završilo je s 39 razlike...

Obala Bjelokosti - Turska 47:86 (11:23, 22:40, 36:53)

Obala Bjelokosti: Abouo 0, Diabate 5, Soumahoro 0, Amagou, Konate 4, Lamizana 6, N'Diaye 0, Assie 4, Kale 10, Tape 2, Edi 9, Kone 7

Turska: Akyol 2, Güler 8, Ermis 0, Onan 18, Ilyasova 17, Erden 6, Tunceri 9, Savas 4, Gönlüm 6, Arslan 2, Asik 8, Türkoglu 6

Nikakvo čudo nije se dogodilo u posljednjoj utakmici prvog kola skupine C. Turska je s 86:47 "uništila" Obala Bjelokosti i usmjerila misli prema ozbiljnijim, puno jačim izazovima, ponajprije protiv Grka i Rusa.

Da afričkoj reprezentaciji večeras neće biti lako pred 7.700 gledatelja u Ankari, najavila je turska serija od 14:0 početkom utakmice. Kada u startne četiri minute uđeš u minus od 14 poena, zapravo je sve jasno.

Turci su u nastavku bili u manjim nevoljama tek početkom druge četvrtine, kada je Obala Bjelokosti smanjila na 25:19, no do poluvremena je prednost narasla na 40:22. Bio je to kraj priče, a do onog pravog kraja domaći su razveselili svoje navijače dominantnom posljednjom četvrtinom (33:11) za odlazak do konačnih +39.

U momčadi Bogdana Tanjevića izdvojili su se Omer Onan (18 poena) i Ersan Ilyasova (17 poena, osam skokova). Hedo Türkoglu nije zabio iz igre (0/6), no uz šest ubačaja iz slobodnih bacanja, imao je i po sedam skokova i asistencija i četiri osvojene lopte. Bjelokošćani su imali samo jednog dvoznamekastog strijelca, Jonathan Kale ubilježio je deset poena i devet skokova.