Brazilci očekivano otvorili pobjedom

Matej Milanović • subota, 28.08.2010.

Brazil je svoj nastup u skupini B Svjetskog košarkaškog prvenstva očekivano otvorio pobjedom protiv Irana. Južnoamerikanci su slavili s 81:65. Do pobjede su ih predvodili Giovannoni i Huertas.

BRAZIL - IRAN 81:65 (22:12, 17:17, 22:17, 20:19)

Brazil: Machado 8, Dos Santos 0, Becker 2, Neto 6, Garcia 4, Huertas 10 (9 asistencija), Barbosa 13, Varejao, Giovannoni 17 (7 skokova), Batista 2, Vinicius 6 (8 skokova), Splitter 13

Iran: Nabipour 0, Davoudi 6, Davari 4, Kamrani 13, Veisi 2, Zandi 0, Hassanzadeh Saberi 2, Sahakian 10, Kazemi 9 (6 skokova), Kardoust 3, Davarpanah 0, Haddadi 16 (9 skokova)

Iran je u otvaranju skupine B protiv Brazila uspio povesti u 4. minuti 6:5, nakon serije od šest poena. Brazilci su ubrzo vratili kontrolu nad igrom i četvrtinu završili vlastitom serijom od 8:1 za okruglih +10 na prvom odmoru, 22:12. Iranci su tijekom druge četvrtine uspjeli spriječiti protivnike da im dodatno pobjegnu i njihov se zaostatak stabilizirao. Na poluvrijeme se također otišlo sa deset razlike, 39:29.

Treća je dionica otvorena sa sedam poena Brazilaca koji su pobjegli na 46:29. Do +19 došli su tri minute prije kraja četvrtine, a prvaci Azije su do posljednjeg odmora ipak uspjeli malo ublažiti minus, 61:46. Nakon što im to nije uspjelo u trećoj dionici, Brazilci su pet minuta prije kraja košem Guilhermea Giovannonija dostigli okruglih +20, 72:52.

Upravo je Giovannoni malo kasnije s nova dva poena doveo Brazil do najveće razlike na susretu, +22. U završnici je Iran vratio minus ispod 20 poena i na koncu izgubio s, ipak jako uvjerljivih, 81:65. Kod pobjednika je Giovannoni skupio 17 poena i osam skokova, a istaknuo se i Marcelo Huertas sa deset poena i 9 asistencija. Poražene je predvodio Hamed Haddadi sa 16 poena i devet skokova. Dok Brazilce u drugom kolu očekuje Tunis, Iranci će u nedjelju igrati protiv Hrvatske.