Mađari pobijedili na startu

Matej Milanović • nedjelja, 29.08.2010.

Europsko prvenstvo u vaterpolu Mađarska je otvorila pobjedom protiv Njemačke. Nijemci su izdržali prvu četvrtinu, nakon čega je Mađarska preuzela kontrolu nad susretom i na kraju slavila 10:8. Posebno se istaknuo Peter Biros s četiri zgoditka...

MAĐARSKA - NJEMAČKA 10:8 (3:3, 3:1, 3:1, 1:3)

Mađarska: Szecsi, Torok, Madaras 1, De. Varga, Bundschuh, Hosnyanszky 1, Vamos 1, Szivos 1, Da. Varga 1, Biros 4, Kis, Harai 1, Nagy. Trener: Kemeny

Njemačka: Tchigir, Naroska, Schrödter, Real, M. Stamm 1, Bukowski 1, Schuler, Kreuzmann 2, Oeler 2, Schlotterbeck, Rössing 2, Kong. Trener: H. Stamm

Vezane vijesti

Bez obzira na malo pomlađeni sastav, Mađari su u susret s Njemačkom krenuli kao izraziti favoriti. Ipak, prvih osam minuta Nijemci su dosta namučili Mađarsku. Prvo vodstvo pripalo je Nijemcima preko Tobiasa Kreuzmanna. Mađarska je do isteka treće minute preokrenula s dva gola Petera Birosa.

No, Nijemci su odgovorili s vlastitom serijom od dva zgoditka i ponovno poveli. Za to im je pomogla i obrana Aleksandera Čigira na petercu kojeg je pucao Denes Varga. Da Mađarska na prvi odmor ipak ne ode s minusom, pobrinuo se jako inspirirani Biros golom za 3:3 osam sekundi prije kraja četvrtine.

Utakmica je riješena drugom dionicom, u kojoj je Mađarska zaredala tri zgoditka i povela 6:3. Njihovi protivnici su uspjeli pet sekundi prije kraja prvog poluvremena vratiti se na -2. Međutim, Mađari su u prvih šest minuta treće četvrtine novom serijom od tri pogotka došli na maksimalnih pet golova prednosti, 9:4.

Na zadnji odmor otišlo se sa četiri gola minusa za Njemačku, koja je pet minuta prije kraja golom Moritza Oelera smanjila na 9:7 i ponovno otvorila utakmicu. Krizni period Mađara prekinuo je Balazs Harai s igračem više za novih +3.

Oeler je dvije minute i 18 sekundi još jedanput smanjio na dva gola zaostatka, ali on i njegovi suigrači nisu uspjeli dodatno zakomplicirati život Mađarima u tim završnim minutama. Mađarska je uz više problema, nego što je bilo očekivano, svladala Nijemce s 10:8 i tako najavila veliki okršaj sa Srbijom koji ih očekuje u ponedjeljak. Od pojedinaca valja izdvojiti Mađara Birosa koji je dvoboj završio s četiri pogotka, od kojih čak tri u prvoj dionici.