Srbija startala uvjerljivo

Ivana Jurica • nedjelja, 29.08.2010.

Bez problema, sigurnom i uvjerljivom pobjedom, Srbija je otvorila nastup na Europskom prvenstvu. Grci nisu mogli parirati kvalitetnijim, ali i raspoloženijim Srbima koji su već na startu istaknuli ozbiljnu kandidaturu za najsjajnije odličje.

Srbija – Grčka 13:5 (2:1, 4:2, 3:1, 4:1)

Srbija: Soro, Avramović, Gocić 1, Udovičić 4, Vapenski, D. Pijetlović 1, Nikić 3, Aleksić, Rađen 1, Filipović 1, Prlainović 2, Mitrović, G. Pijetlović.

Grčka: Calkaniks, Milonakis, Papadokonas 1, Miralis, Delakas 1, Fontolis, Afroudakis 1, Toskas, Miralis 2, Mitelodis, Jonas, Kolovos, Galanidis.

Vezane vijesti

Igrač više: Srbija 3/12, Grčka 1/5

Peterci: Srbija -, Grčka 1/1

Već u prvom napadu Srbi su imali igrača više, ali nisu ga realizirali. Na suprotnoj strani Grci iz svog prvog napada nisu uspjeli niti zapucati na gol. Srbija je propustila realizirati još jednog igrača više, Udovičić je pogodio stativu, a na jednak način uzvratio je Afroudakis.

Kad već nisu mogli s igračem više Srbi su do prednosti došli golom iz igre: Nikić je primio loptu na centarskoj poziciji, okrenuo se i pogodio za 1:0. Nakon što Grci nisu uspjeli realizirati igrača više, uspjela je Srbija: strijelac ovog puta Vanja Udovičić. Grci nikako ne mogu do gola: dva su puta uzdrmali stativu udarcima iz daljine, ali ipak Papadogkonas smanjio je na 2:1.

Početak druge četvrtine Srbiji je ponovno donio prednost od dva gola, svoj drugi gol postigao je raspoloženi Nikić. Nije prošla niti minuta a mrežu grčkog vratara zatresao je i Rađen za 4:1. Ntsokas uzvraća za 4:2 nakon pogreške obrane Srbije, a Delakas, nakon što se već u igru vratio i isključeni srpski igrač, pogodio je za 4:3.

Igrač više očito je, barem do tada, bio problem Srbije jer tek su jednom pogodili s brojčanom prednošću u bazenu, a imali su dosta prilika. No, Grci to nisu mogli i znali kazniti. Ipak, Udovičić je novog igrača više uspio materijalizirati za 5:3. A isti je igrač kontrom zaključio drugu četvrtinu, postigao je svoj treći gol za plus tri svoje momčadi na poluvremenu (6:3).

Treću četvrtinu pogotkom otvara Grčka: Miralis je neobranjivo pogodio za 6:4. Odmah je odgovorila i Srbija: novi gol s centarske pozicije, ovoga puta Pijetlović. Fenomenalan je bio osmi gol Srbije: Prlainović je našao Udovičića koji je samo produžio loptu u gol, za svoj već četvrti gol u utakmici, za 8:4. Do plus pet Srbija je stigla u posljednih pola minute treće četvrtine, a strijelac još jednom Slobodan Nikić.

S 9:4, vodstvom Srbije, ušlo se u posljednju dionicu igre. Ali Gocić je vrlo brzo povisio na 10:4. Afroudakis iz peterca smanjuje na 10:5, a Prlainović nakon par minuta zatišja poentira za 11:5. U listu strijelaca dvije minute prije kraja, poslije više promašaja, upisao se i Filipović s igračem više. Posljedni pogodak na utakmici postigao je Prlainović za konačnih 13:5.