Kinezi do pobjede u završnici

Mirza Seferagić • nedjelja, 29.08.2010.

Kineska reprezentacija uspjela je doći do pobjede protiv Obale Bjelokosti tek u završnici susreta, a predvodio ih je Jianlian Yi s 26 poena i devet skokova...

KINA - OBALA BJELOKOSTI 83:73 (21:17, 50:37, 66:51)

Kina: Ding 7 (sedam skokova), Liu 12, Yu 0, S. Wang 25 (sedam skokova), Jin, Sun 1, Zhang, Yi 26 (devet skokova), Guo, Su 0, Z. Wang 8, Zhou 4.

Obala Bjelokosti: Abouo 8 (sedam skokova), Diabate 20 (sedam skokova), Soumahoro, Konate 11, Lamizana 3, N'Diaye 0, Assie 9, Kale 7, Tape 0, Edi 9, Kone 6.

Nakon jučerašnje dobre predstave protiv Grčke, Kina je nastavila s dobrim nastupima i drugom kolu protiv ove afričke reprezentacije, a slavili su s 83:73. U prvoj četvrtini koju je Kina dobila s 21:17 samo su se tri igrača kineske momčadi upisala u strijelce. Početkom druge četvrtine Bjelokoščani rade seriju 5:0 i prelaze u vodstvo, ali to vodstvo nije dugo trajalo jer je Wang Shipeng već u sljedećem napadu odgovorio tricom za povratak vodstva Kineza.

Krajem prvog poluvremena Kinezi počinju ubacivati neke otvorene šuteve te odlaze u svlačionicu s vodstvom od 41:33.

Sredinom treće četvrtine Kinezi odlaze na dotad najveću razliku zahvaljujući igraču Washington Wizardsa Jianlianu Yiu koji pogađa za 50:37. Afrikanci se pokušavaju vratiti u utakmicu s tricama, međutim Kina ima odgovor na svaki njihov potez te se u posljednju četvrtinu ulazi sa 66:51 za Kinu.

Dugo su Kinezi držali dvoznamenkastu prednost da bi se na kraju utakmice Bjelokoščani približili na samo minus 7, ali Kinezi nisu paničarili već su utakmicu mirno priveli kraju.

Kineze su predvodili Yi s 26 poena i devet skokova i Wang Shipeng s 25 poena i sedam skokova. Kod Obale Bjelokosti najbolji igrač bio je Mouloukou Diabate s 20 poena i sedam skokova. Treba spomenuti kako su Bjelokoščani već drugu utakmicu zaredom nastupili bez svog najboljeg igrača Pape-Philippe Amagoua koji se još uvijek oporavlja od ozljede palca na lijevoj nozi.