Angola iskoristila Jordanov pad

Matej Milanović • nedjelja, 29.08.2010.

Jordan je ponovno propustio veliku priliku da dođe do pobjede na Svjetskom košarkaškom prvenstvu u Turskoj. Protiv Angole su imali i deset poena prednosti, alu su u završnici potpuno pali i glatko izgubili sa 79:65.

ANGOLA - JORDAN 79:65 (16:17, 13:18, 17:12, 33:18)

Angola: Cipriano 4, Fortes, Morais 14, Bonifacio 2, Paulo 3, Jeronimo 0, Gomes 13 (6 skokova), Mbunga, Ambrosio 8 (6 skokova), Almeida 11 (6 skokova), Lutonda 16, Mingas 8

Jordan: Alnajjar 0, Wright 18 (6 skokova), Abbaas 14 (11 skokova), Alawadi 7, Hadrab 0, Soobzokov 3, Daghles 8 (5 asistencija), Al-Sous 0, Zaghab 0, Al-Khas 6 (6 skokova), Hussein, Adais 9 (9 skokova)

Jordan je u drugom kolu lovio pobjedu kako bi zaboravio veliku propuštenu priliku protiv Australije, a Angola je morala izbrisati katastrofalnu sliku ostavljenu nastupom sa Srbijom. Bolje je utakmicu otvorila Angola koja je tijekom prve četvrtine imala i sedam poena prednosti. Ipak, do prvog je odmora Jordan serijom od šest poena poveo 17:16.

U drugoj četvrtini je azijska reprezentacija povećala prednost i pola minute prije poluvremena povela je 35:26. Carlos Almeida je tricom uspio Angolu dovesti na -6 prije povratka u svlačionice. 15 minuta prije kraja Jordan je još imao uvjerljivu prednost od 42:34.

Tada je uslijedila serija Angolaca od 12:3 za minimalno vodstvo Afrikanaca. Jučerašnji tragičar Zaid Abbaas uspio je košem sa sirenom vratiti Jordanu prednost od 47:46 pred posljednjih deset minuta. Poraz su Jordanci potpisali početkom četvrte dionice.

Prvi koš upisali su tek nakon tri i pol minute, kada je Angola već imala +9. Do kraja dvoboja Jordan se više nije uspio vratiti u igru te je na koncu izgubio sa 79:65. Rasheim Wright je kod Azijaca upisao 18 poena, a Abbaas ih je dodao 14, uz 11 skokova. Angolu je do pobejde predvodio Miguel Lutonda sa 16 poena. Jordan u idućem kolu igra sa Srbijom, a Angola s Argentinom.