Francuska pobjednički protiv Libanona

Matej Milanović • nedjelja, 29.08.2010.

Francuska je u drugom kolu skupine D Svjetskog košarkaškog prvenstva porazila Libanonce i ostala s maksimalnim učinkom na vrhu skupine. Europljani su dominirali utakmicom koju su dobili sa sigurnih 86:59...

FRANCUSKA - LIBANON 86:59 (22:20, 20:8, 21:19, 23:12)

Francuska: Albicy 0, Batum 7 (5 asistencija), Causeur 0, Koffi 17, Mahinmi 14 (9 skokova), Jackson 5, Bokolo 3, Pietrus 0 (7 skokova), De Colo 13, Diaw 2 (8 skokova), Gelabale 18, Traore 6

Libanon: Abdelnour 2, Vroman 19, Mahmoud 2, Fahed 4, Rustom 4, Stephan 0, Kanaan 0, Akl 0, Fakhreddine, Freije 11 (8 skokova), Reda 5, El Khatib 12

U prvom kolu su Libanon i Francuska priredili iznenađenja i došli do pobjeda. U njihovom međusobnom okršaju za ostanak na vrhu skupina, Francuzi su bili favoriti. No, dvoboj je bolje otvorio Libanon koji je vodio kroz većinu prve četvrtine i imao 16:11 u 6. minuti.

Libanonci, međutim, nisu uspjeli prednost zadržati do prvog odmora. Naime, trica Mickaela Gelabalea donijela je njegovom suigraču vodstvo od 22:20. Druga dionica otvorena je serijom 16:2 za Francuze čime je utakmica već riješena. Na poluvrijeme se otišlo s 42:28.

Nakon toga, Libanon je tek na trenutke dolazio do manjeg zaostatka, no Francuska niti jednom nije brinula za svoje vodstvo. Pred kraj treće dionice bilo je i 20 razlike, a na zadnji se odmor išlo pri rezultatu 63:47. U zadnje dvije minute utakmice azijska je momčad dodatno pala i omogućila Pijetlovima da povećaju razliku sve do konačnih +27, 86:59.

Kod Francuske od pojedinaca valja izdvojiti Gelabalea s 18 poena, Alaina Koffija sa 17 poena te Ian Mahinmi, koji je uz 14 poena dodao i devet skokova. Kod poraženih se, pak, istaknuo Jackson Vroman s 19 poena.