Grci se opet namučili

Mirza Seferagić • nedjelja, 29.08.2010.

Nakon jučerašnje teško izborene pobjede protiv Kine, Grčka se i danas dosta namučila s Portorikancima koji su još igrali i bez svog najboljeg igrača Carlosa Arroya...

PORTORIKO - GRČKA 80:83 (41:35, 56:56, 75:72)

Portoriko: Ramos 16 (osam skokova), Barea 20 (pet skokova), Rivera 0, Vassallo 11 (devet skokova), Diaz 0, Huertas 6, Sanchez 13 (pet skokova), Peavy 5, Balkman 0, Lee 9, Santiago 0.

Grčka: Vougioukas 2, Bourousis 12 (devet skokova), Zisis 7, Spanoulis 28, Calathes 0, Printezis 3, Perperoglou 5, Tsartsaris 14, Diamantidis 12 (sedam asistencija i pet skokova), Kaimakoglou 0.

Očito je da grčkoj reprezentaciji dosta nedostaju kažnjeni Antonis Fotsis i Sofoklis Schortsanitis koji su suspendirani zbog tučnjave u pripremnoj utakmici sa Srbijom u Ateni jer su Grci danas jedva pobijedili oslabljeni Portoriko.

Portoriko je odigrao odlično prvo poluvrijeme koje je završio s vodstvom 41:35. Tu se već moglo vidjeti da su Grci u velikim problemima i Portoriko se s pravom nadao pobjedi u ovoj utakmici. Za Portorikance nije nastupio njihov najbolji igrač Carlos Arroyo koji se ozlijedio prije ove utakmice.

Grci su ipak u drugom poluvremenu uspijevali zadržati priključak te su pred sam kraj posljednje četvrtine i poveli s 79:75. Portoriko se uspio vratiti na minus jedan, ali više od toga nije išlo jer su Grci ostali mirne ruke s linije slobodnih bacanja te su osigurali pobjedu s 83:80.

Grke su predvodili Vassilis Spanoulis s 28 poena i Dimitris Diamantidis s 12 poena, sedam asistencija i pet skokova.

Kod Portorikanaca najbolji su bili José Barea s 20 poena i Peter Ramos s 16 poena i osam skokova.