Prvo iznenađenje za Španjolce

Tea Lokas • nedjelja, 29.08.2010.

Lošu izvedbu Španjolaca na startu Europskog prvenstva u Zagrebu iskoristila je ekipa Italije, pobijedivši rezultatom 7:6. Odlična obrana i igra s igračem manje doveli su Italiju do prve pobjede na ovom natjecanju, a Španjolska će svoj "novi početak" morati pronaći sutra protiv Rumunjske...

Italija - Španjolska 7:6 (3:1, 0:1, 2:1, 2:3)

SRC Mladost, Skupina A

Italija: Tempesti, Luongo 1, Gitto, Figlioli, Bertoli, Felugo 2, Giacoppo, Gallo, Presciutti 2, Fiorentini, Aicardi 2, Deserti, Pastorino. Izbornik: Alessandro Campagna

Španjolska: Aguilar I., Garcia M., Martin, Sziranyi, Molina, Minguell 1, Gallego, Espanol 2, Valles 1, Perrone, Mallarach 1, Garcia X. 1, Lopez. Izbornik: Rafael Aguilar.

Suci: Boris Margeta (Slovenija), Gyorgy Juhasz (Mađarska)

Momčad Rafe Aguilara nije dobro ušla u susret, već nakon minute igre bila je u zaostatku 0:2. Kasnije u prvoj četvrtini promašili su još dva peterca i tako potvrdili loš uvod u utakmicu.

Pokušaji su ipak urodili plodom pa su Španjolci putem Minguella ubacili svoj prvi pogodak još u prvoj četvrtini. Na 3:1 povisio je Presciutti iskoristivši igrača više u svojoj momčadi.

Sušno razdoblje za obje ekipe bila je druga četvrtina, a jedini pogodak upisao je Xavier Garcia dovevši Španjolsku na gol zaostatka.

Nakon odmora precizan je Aicardi s pet metara (4:2), a tri minute kasnije Espanol ubacuje iz lijepo izrađene akcije (4:3). U posljednjih osam minuta utakmice ušlo se rezultatom 5:3 za Italiju.

Najviše posla Tempesti i Aguilar imali su upravo u zadnjim minutama susreta, kada se Španjolci pokušavaju približiti Talijanima, a Talijani uporno bježe i kažnjavaju protivnike za loš start. Valles probija mrežu Tempestija za 5:4, no Presciutti ponovno vraća svoju ekipu na stari put (6:4). Mallarach je bio uporan za 6:5, a Espanol za 7:6, no Italija ipak odnosi prvu pobjedu na prvenstvu.

Campagna je bio izuzetno zadovoljan svojim izabranicima, dok Aguilar nije krio nezadovoljstvo lošom igrom viceprvaka svijeta.

"Naša momčad slijedila je moje upute i igrala disciplinirano. Imali smo dobru obranu danas, posebno kada smo igrali s igračem manje. U teškoj smo grupi i sve utakmice bit će jako teške", izjavio je izbornik talijanske reprezentacije odmah nakon meča sa Španjolcima.

Aguilar je naglasio da su njegovi vaterpolisti već nakon minute bili dva pogotka u zaostatku, no probleme je vidio i u nastavku te rekao da je "malo razočaran porazom na startu".