Srbi pali u produžecima

Lovro Štrbinić • nedjelja, 29.08.2010.

U vrlo zanimljivoj i neizvjesnoj utakmici Njemačka i Srbija dugo su vodili bitku za važne bodove. Ta bitka na kraju je pripala Njemačkoj, čiji su reprezentativci u samoj završnici pokazali više spretnosti i koncentracije...

SRBIJA - NJEMAČKA 81:82 (17:14, 35:37, 54:56, 69:69, 73:73)

Srbija: Tepić 14, Rašić 15, Paunić 0, Bjelica 2, Marković 3, Savanović 0, Kešelj 7, Perović 20, Veličković 11, Mačvan 9.

Njemačka: Staiger, Schaffartzik 14, Gunther, Ohlbrecht 0, Mcnaughton 12, Hamann 10, Greene 15, Pleiß 2, Harris 4, Schwethelm 1, Benzing 2, Jagla 22.

Vezane vijesti

Sam početak ove utakmice mogao je naznačiti da se nijedna ni druga momčad neće odvojiti na veću razliku. Prvu četvrtinu Srbi su dobili sa 17:14, ali Nijemci su u utrakmicu ušli vrlo odlučno. Odlučnost im se počela isplaćivati u drugoj četvrtini kada su preuzeli vodstvo i nisu ga ispuštali sve do pred sam odlazak na odmor. Srbi su tada jednim polaganjem otišli na +1, ali s istekom vremena Schaffartzik ubacuje tricu i omogućava svojoj momčadi vodstvo na poluvremenu.

Treća četvrtina donijela je novo izmjenjivanje u vodstvu, ali prednost nije bila izraženije istaknuta niti na jednoj strani. Tek u zadnjoj četvrtini Nijemicu u nekoliko navrata odlaze na +6. Ipak, loše posljednje dvije minute u kojima nisu poentirali Nijemce je rezultatski unazadio. Koš, odnosno tricu za produžetak pogađa Aleksandar Rašić 19 sekundi prije kraja.

U prvom produžetku opet su bolje počeli Nijemci, koji odlaze na +4 nakon prve dvije minute. Međutim, to je bilo sve od njih u tom periodu igre pa tricom Tepića i pogođenim jednim slobodnim bacanjem Perovića Srbi uspijevaju izboriti drugi produžetak.

Drugi produžetak nudi istu sliku kao i prvi, pa uz velike zasluge Greenea Njemačka opet ide na +6. Kod rezultata 82:77 činilo se da je pitanje pobjednika riješeno, ali se situacija opet zakomplicirala, pa su Srbi preko Tepića imali priliku doći i do pobjede. No, on je tri sekunde prije kraja promašio polaganje pobjeda je otišla Njemačkoj.

Najefikasniji kod Nijemaca bio je Jagla s 22 poena, dok je srpske strijelce predvodio Perović s 20 poena.