Turkoglu se probudio i pokopao Ruse

Mario Majdić Natrlin • nedjelja, 29.08.2010.

Domaćini Turci su stigli do druge pobjede na ovom Svjetskom prvenstvu. Slavili su 65:56 nad reprezentacijom Rusije koja se uopće nije snašla na neprijateljskom terenu.

Turska - Rusija 65:56 (16:15, 33:22, 48:37)

Turska: Turkoglu 14, Asik 10 (7 skokova), Arslan 9, Gonlum 2, Savas 0, Tunceri 5, Erden 9, Ilyasova 10 (10 skokova), Onan 3, Ermis, Guler 3, Akyol

Rusija: Mozgov 1, Voronov 1, Khvostov 6, Monja 13, Ponkrašov 2, Hrjapa, Žukanenko, Kaun 13, Fridzon 5, Bikov 10, Kolesnikov 0, Vorontsevič 5 (9 skokova)

Turci su dugo čekali da se probudi njihov ljubimac, Hedo Turkoglu, ali kada je on to napokon učinio - dvorana se zatresla.

Turkoglu je s dvije i pol minute do kraja, prvo spasio loptu da ne iziđe iz igrališta i odmah zatim potegnuo tricu koja je domaćine podigla na 62:51. Ubrzo poslije toga, Turkoglu je zabio za 65:52 od čega se Rusi nisu uspjeli oporaviti.

Rusija, još uvijek bez važnog Viktora Hrjape, nije se najbolje snašla u vrućoj Ankari. Skupo ih je koštala veoma loša druga četvrtina u kojoj su zabili svega sedam poena i Turci su na poluvrijeme otišli s 33:22. Rusi u drugom dijelu nisu popravili igru, a šut za dva poena na kraju je pao do očajnih 29%.

Turska zona uspjela je iz ritma izbaciti neraspoložene ruske šutere. Najveće Tursko vodstvo iznosilo je +14. Prvi strijelac na kraju je bio Turkoglu s 14 poena, iako se probudio tek krajem treće četvrtine. Turke su do tada predvodili Ilyasova (10 koševa i 10 skokova) i raspucani Arslan (devet poena iz tri trice).

Rusi u napadu nisu izgledali nimalo lijepo ni uigrano. S 13 poena završili su Kaun i Monja i njih je jedino vrijedno izdvojiti nakon jako neuvjerljive partije.

Turci iza sebe imaju dvije pobjede, a nakon dana odmora, u utorak ih čeka velika utakmica protiv Grčke.