Španjolci uvjerljivi

Mirza Seferagić • nedjelja, 29.08.2010.

Španjolci su se uspjeli oporaviti od šokantnog poraza protiv Francuza te su na krilima Marca Gasola i Rickyja Rubia svladali Novozelanđane s 101:84...

ŠPANJOLSKA - NOVI ZELAND 101:84 (21:8, 61:46, 97:72)

Španjolska: San Emeterio 4, Fernandez 12 (12 skokova), Rubio 8 (11 asistencija), Navarro 18, Lopez 7, Reyes 10, Claver 1, Vazquez 5, Llull 0, M. Gasol 22, Mumbru 0, Garbajosa 14.

Novi Zeland: Tait 5, Fitchett 3, Penney 21, Vukona 6 (šest skokova), Jones 15, Kench 0, Abercrombie 19 (šest skokova), Cameron 3, Anthony 1, Frank 7, Bradshaw 0, Pledger 4

Vezane vijesti

Iako se konačni rezultat čini kao prilično uvjerljiva pobjeda svjetskih prvaka Tall Blacksi su bili dostojan protivnik sve do pred sam kraj utakmice.

U prvoj četvrtini Španjolci su se još uigravali, pa su tek pred kraj te četvrtine ostvarili značajniju prednost, a završilo je s 28:19. U drugu četvrtinu bolje ulaze Novozelanđani te su na kraju i dobili tu četvrtinu s 25:20, a na poluvrijeme se otišlo sa samo četiri koša prednosti za prvake svijeta 48:44.

Početkom drugog poluvremena Španjolci rade seriju 13:2 i u tom su dijelu susreta prelomili utakmicu na svoju stranu. Tu četvrtinu dobili su s deset poena razlike, a bilo je 29:19.

Posljednju četvrtinu Španjolci su rutinski odradili i priveli lagano utakmicu kraju te se mogu početi pripremati za važan susret koji u utorak igraju protiv Litve.

Kod Španjolaca su najbolji igrači bili Marc Gasol s 22 poena, Juan Carlos Navarro s 18 poena, ali i sjajni Ricky Rubio s osam poena i čak 11 asistencija.

Novozelađane je predvodio njihov najbolji igrač Kirk Penney s 21 poenom, a dobrim se pokazao i njihov centar Thomas Abercrombie s 19 poena i šest skokova.