Drugi poraz viceprvaka svijeta

Tea Lokas • ponedjeljak, 30.08.2010.

Još jedan hladan tuš zadesio je viceprvake svijeta na Europskom prvenstvu u Zagrebu. Naime, reprezentacija Rumunjske zaustavila je Španjolce i u drugom pokušaju da natjecanje otvore pobjedom. Dva poraza su već ozbiljna stvar...

Španjolska - Rumunjska 10:11 (1:2, 2:3, 5:3, 2:3)

SRC Mladost, Skupina A

Španjolska: Aguilar, Garcia M. 1, Martin, Sziranyi, Molina 2, Minguell 1, Gallego, Espanol 1, Valles 2, Perrone 1, Mallarach, Garcia X. 2, Lopez. Izbornik: Rafael Aguilar.

Rumunjska: Stoenescu, Radu 2, Negrean 1, Diaconu, Iosep, Busila, Chioveanu, Matei Guiman 3, Cretu, Georgescu 3, Ghiban 2, Kadar, Dragusin. Izbornik: Istvan Kovacs.

Španjolska nije napravila istu grešku kao jučer ostavši u zaostatku od dva pogotka već nakon jednu minutu igre, no rezultat na kraju prve četvrtine ipak nije bio povoljan za izabranike Rafaela Aguilara. Matei Guiman, jedan od najboljih strijelaca Rumunjske, zabio je krajem prvog dijela za vodstvo svoje momčadi 1:2.

Ghiban je dvije minute nakon nastavka povisio na 1:3, a Molina iz peterca bio precizan za 2:3. Igra mačke i miša nastavlja se sve do drugog izjednačenja na utakmici (nakon 1:1), u trećoj četvrtini bilo je 5:5, a Molina je ponovno zaslužan za poravnanje.

Krajem trećeg dijela dižu se rumunjski pucači, Georgescu i Matei Guiman, i odlaze ponovno na +2, no Španjolci su uporni u nastojanju da iz ove bitke izađu kao pobjednici pa je rezultat pred posljednjih osam minuta opet na nuli (8:8).

Sličan scenarij kao jučer protiv Italije ponavlja se u posljednjim minutama, Rumunji drže minimalnu i +2 prednost, a Španjolci pokušavaju uhvatiti rezultat, na njihovu žalost ponovno je zvižduk za kraj brži od njihovih želja i mogućnosti.

Nakon prikazanih igara, teško da će ovakva Španjolska moći priprijetiti Crnogorcima u susretu koji se igra u srijedu. Aguilaru ostaje vjerovati u čuda, dok će Kovacs zasigurno na krilima dviju pobjeda doći na "sastanak" s Hrvatima.