Poraz svjetskih prvaka

Ivana Jurica • ponedjeljak, 30.08.2010.

Tvrda i neizvjesna utakmica, ali samo u prvom poluvremenu, bila je ona između starih poznanika, svjetskih prvaka Srba i njihovih sjevernih susjeda Mađara. Utakmica je odlučena u trećoj četvrtini i to u korist Mađara koji su svjetskim prvacima nanijeli poraz (9:6), dok su sebi donijeli i drugu pobjedu na Europskom prvenstvu.

Srbija – Mađarska 6:9 (1:2, 2:1, 0:4, 3:2)

Srbija: Soro (6 obrana), Avramović, Gocić, Udovičić 2, Vapenski, D. Pijetlović, Nikić, Aleksić, Rađen, Filipović 3, Prlainović 1, Mitrović, G. Pijetlović, trener: Dejan Udovičić.

Mađarska: Szecsi, Torok, Madaras 3, Varga, Bundschuh, Hosnyanszky 1, Vamos, Szivos 1, Varga 1, Biros 1, Kiss 2, Harai, Nagy (11 obrana), trener: Laszlo Denes Kemeny.

Poslije prvih osam minuta igre momčad Laszla Denesa Kemenya imala je pogodak prednosti. Srbi su se u utakmicu vratili do kraja prvog poluvremena, ali u drugom nisu imali šansi protiv raspoloženih Mađara, predvođenih vratarem Nagyijem koji je imao čak 65% obrana.

Dva pogotka prednosti Mađarskoj je, već na startu druge četvrtine donio Norbert Madaras. Ali do poluvremena momčad Dejana Udovičića u potpunosti se vratila u susret. Prvo je Duško Pijetlović smanjio na 2:3, a konačnih 3:3 na kraju druge četvrtine postavio je kapetan Srbije Vanja Udovičić.

Imala je Srbija i priliku da povede na startu drugog poluvremena kad su imali igrača više, ali olako su izgubili loptu. A utakmica je krenula u smjeru kakav je odgovarao Mađarima. Hosnyanszky i Kiss svojoj su momčadi još jednom donijeli novih plus dva (5:3). A vrlo brzo nakon toga imala je Mađarska i plus tri, nakon što je Madaras pogodio s desne strane. Viktor Nagy na golu bio je nerješiva enigma za igrače Srbije. Na suprotnoj strani u strijelce se upisao i Szivos za najveće vodstvo Mađarske na utakmici (3:7).

Nakon dugo vremena, i nakon što u cijeloj trećoj četvrtini nisu postigli gol, Srbi su s igračem više u posljednjoj dionici igre preko Filipovića smanjili na 4:7. Odgovor je bio ekspresan, također s igračem više, ponovno se u strijelce upisao Madaras. Iz drugog pokušaja Udovičić je smanjio na 5:8, a zatim i Prlainović na 6:8. Konačnih 6:9 postavio je Kiss.

Mađarska je trenutno jedina momčad (Makedonije će svoj susret tek odigrati) sa obje pobjede u dosadašnjem dijelu prvenstva. U trećem kolu čeka ih Grčka, dok Srbija igra protiv Rusije.