Makedoncima prvi poraz

Ana Legradi • ponedjeljak, 30.08.2010.

Pet Hrvata igra za momčad Makedonije koja na ovom turniru pokazuje solidne rezultate od samog početka natjecanja. Pet sretnika su Danijel Benić, Igor Računica, Edi Brkić, Dalibor Perčinić i Zdravko Delaš.

GRČKA - MAKEDONIJA 10:5 (2:2, 4:1, 0:1, 4:1)

Zagreb, EP, 2. kolo Skupine B
Suci: Mark Levin (Izrael) i Pierre Bonnay (Francuska)

GRČKA: Tsalkanis, Mylonakis 1, Papadogkonas 1, Miralis 2, Delakas 1, Fountoulis, Afroudakis 1, Ntoskas 1, Mourikis 2, Miteloudis 1, Gounas, Kolomvos, Galanidis. Izbornik: Alessandro Campagna

MAKEDONIJA: Perčinić, Računica, Vuksanović, Delaš, Bosančić, Krečković, Ivović, Brkić, Dimovski, Latković, Petrović, Benić, Janeski. Izbornik: Stevan Nonković

Igrač više: Grčka 2/5, Makedonija 1/3

Peterci: Grčka 0/1, Makedonija 1/1

Golman Makedonije, Bojan Janewski u ovom ogledu nije dobio svoju minutažu, ali je zato drugi golman Dalibor Perčinić, dao do znanja kako lopta može ući gdje god to žele Grčki napadači. U prvoj četvrtini momčadi su odmjeravale snage na jednak način i dvoboj je završio 2:2.

Već je druga četvrtina pokazala kako je Grčka u boljoj formi, i završila sa 4:1, u trećem dijelu Makedonija zabija jedan gol, da bi zadnji dio završio 4:1 za Grčku. Ukupnim rezultatom 10:5 završio je dvoboj između Grčke i Makedonije.

Grčka je ovom pobjedom predzadnja u B skupini, ispred Rusije. Nakon drugog dana natjecanja momčadi u skupini B se sasvim staloženo pripremaju za nove utakmice.

Sutra je dan odmora za muški dio natjecanja, a na bazenu kreće ženski dio natjecanja. Prvog rujna u skupini B će zaigrati Rusija i Srbija, Makedonija i Njemačka te Mađarska i Grčka. Ne treba izdvajati najbolje i najomiljenije među publikom, jer će treći dan turnira zasigurno pokazati momčad koja bi mogla ući izravno u polufinale.

Najiščekivanija utakmica dana će zasigurno biti ona između Hrvatske i Turske. Utakmica počinje u 20.40 sati na bazenu Mladosti.