Australci ponizili Nijemce

Mirza Seferagić • ponedjeljak, 30.08.2010.

Nakon sjajne pobjede protiv Srbije samo dan ranije, Nijemci su se propisno osramotili protiv reprezentacije Australije postigavši mizerna 43 poena...

AUSTRALIJA - NJEMAČKA 78:43 (19:7, 38:20, 50:25)

Australija: Martin 3, Mills 16 (sedam asistencija), Gibson 3, Ingles 10, Newley 6, Marković, Barlow 8, Worthington 3, Baynes 0, Andersen 8 (osam skokova), Nielsen 6, Marić 15.

Njemačka: Staiger 5, Schaffartzik 7, Günther 0, Ohlbrecht 10, McNaughton 3, Hamann 0, Greene 0, Pleiß 2, Harris 0, Schwethelm 3, Benzing 11, Jagla 2.

Već u prvoj četvrtini moglo se vidjeti da to neće biti njihov dan, a nakon manjih problema u početku utakmice, Australci su se lagano odvojili na +12 te su dobili tu četvrtinu s 19:7.

Niti nastavak nije donio puno dobrih vijesti za njemačku momčad ponajviše zahvaljujući sjajnoj obrani Australaca koja je već do poluvremena riješila sve dvojbe oko pitanja pobjednika jer je semafor na poluvremenu pokazivao 38:20.

U drugom poluvremenu australska prednost je konstantno rasla, a Nijemci, očito umorni od teške utakmice sa Srbijom, nikako nisu uspijevali zaustaviti napade protivnika te su u nekim trenucima gubili i s više od 30 razlike.

Pred sam kraj utakmica se pretvorila u ekshibiciju te su Australci uvjerljivo slavili s +35, a bilo je 78:43.

Australiju su predvodili Patrick Mills s 16 poena i sedam asistencija i igrač koji vuče korijene s Balkana Aleksandar Marić s 15 postignutih poena.

Kod Nijemaca najbolji su bili Tim Ohlbrecht s 10 poena i Robin Benzing s 11 koševa, a koliko su Nijemci bili loši pokazuje i broj asistencija kojih su Jagla i ekipa sakupili - šest! Uz mali broj asistencija ''istaknuli'' su se i u broju izgubljenih lopti - 17! Jedno opravdanje za ovakav poraz njemačke momčadi može biti umor, međutim, teško će to njemačkim navijačima biti velika utjeha.