Rusi neočekivano komplicirali

Branimir Korać • utorak, 31.08.2010.

Obala Bjelokosti odigrala je svoju najbolju utakmicu na Svjetskom prvenstvu u trećem kolu protiv Rusije. I dok se očekivala lagana pobjeda Rusa, Afrikanci su neočekivano namučili Blattovu momčad i stvorili joj podosta problema...

RUSIJA - OBALA BJELOKOSTI 72:66 (17:12, 34:30, 53:44)

Rusija: Andrej Voroncevič 8 (5 skokova), Evgenij Kolesnikov 0, Sergej Bikov 5 (5 skokova), Vitalij Fridzon 9, Saša Kaun 13 (6 skokova), Aleksej Žukanenko, Viktor Krjapa, Anton Ponkrašov 4, Sergej Monja 6 (5 skokova, 4 asistencije), Dmitrij Hvostov 6 (6 skokova), Evgenij Voronov 2, Timofej Mozgov 19 (5 skokova).

Obala Bjelokosti: Charles Abouo 2, Mouloukou Diabate 10 (7 ukradenih, 5 skokova), Issife Soumahoro, Pape-Philippe Amagou 0, Kinidinnin Konate 6 (4 skoka), Mamadou Lamizana 14 (8 skokova), Ismael N'Diaye 0, Brice Assie 4, Jonathan Kale 0, Eric Tape 0, Guy Edi 14, Mohamed Kone 16.

U dosadašnjim susretima na SP-u Obala Bjelokosti pokazala je vrlo malo. Međutim protiv Rusije su pokazali kako nisu ovdje zalutali, odigrali su dobru utakmicu i stvorili su renomiranom protivniku neočekivano puno problema.

Rusi su ušli u utakmicu olako, nisu shvatili ozbiljno svog protivnika i to im se na kraju moglo itekako osvetiti. Čudi takva priprema utakmice, mogao im se dogoditi poraz, a u ovakvoj skupini to bi bilo vrlo neugodno i možda čak i kobno.

Nakon devet minuta igre na semaforu je stajalo 12:12, a onda je Rusija prvi put zaigrala kako treba. U narednih pet minuta napravila je seriju 10:0 i odvojila se te do kraja prvog dijela čuvala prednost. U posljednje četiri minute Obala Bjelokosti je uzvratila s 10:2 te do odmora smanjila na podnošljivih minus četiri.

U drugom dijelu Bjelokoščani su uhvatili Ruse i sredinom treće dionice stigli do poravnanja da bi Rusi ponovno uspjeli do kraja četvrtine pobjeći.

No niti tu nije bio kraj njihovim mukama. Obala Bjelokosti se nije predavala i na 21 sekundu prije kraja smanjila je na 68:66 učinivši utakmicu zanimljivom. Ipak Fridzon ima mirnu ruku na liniji slobodnih bacanja i odvodi svoju reprezentaciju do teške pobjede 72:66.

Kod Rusije su se istaknuli Timofej Mozgov s 19 poena i pet skokova te Saša Kaun s 13 poena i šest skokova. Kod Obale Bjelokosti Mohamed Kone je ubacio 16 poena, a Mamadou Lamizana je dodao 14 poena i osam skokova.