Portoriku prva pobjeda

Mirza Seferagić • utorak, 31.08.2010.

Nakon tijesnih poraza protiv Rusije i Grčke košarkaši Portorika ostvarili su prvu pobjedu na ovom Svjetskom prvenstvu pobijedivši Kineze 84:76...

PORTORIKO - KINA 84:76 (12:19, 32:26, 80:69)

Portoriko: Ramos 6, Barea 13 (devet asistencija), Rivera 0, Vassallo 22, Diaz 2, Huertas 5, Sanchez 0, Peavy 13, Balkman 10 (13 skokova), Lee 13 (sedam asistencija), Santiago 0.

Kina: Ding 4, Liu 11, Yu 0, Wang 5, Jin 0, Sun 12, Zhang, Yi 24 (sedam skokova), Guo, Su 0, Zhizhi 17, Zhou 3

Nije to bila laka utakmica za Portorikance jer su Kinezi već na početku utakmice pokazali da neće biti lagan protivnik. Sredinom prve četvrtine Kinezi su poveli s 19:12, međutim, Portorikanci rade seriju 8:0 i prelaze u vodstvo. No, prva je četvrtina ipak otišla na stranu Kineza zahvaljujući Wangu Zhizhiju koji s ruba reketa pogađa sa zvukom sirene za 21:20.

U drugoj su četvrtini Portorikanci zaigrali puno bolje te su taj dio igre dobili s 24:16, a na poluvrijeme se otišlo s 44:37 za Portoriko.

Kinezi u nastavak susreta ulaze puno bolje i rade seriju 8:0 te opet prelaze u vodstvo, no Portorikanci se brzo vraćaju u vodstvo zahvaljujući sjajnom napadu i gotovo s lakoćom poentiraju pored nemoćnih Kineza te odlaze na dotada najveću razliku 62:53.

Uporni Kinezi ne odustaju te, na nešto manje od osam minuta prije kraja, dolaze na 67:64, no J.J. Barea igra sjajno i nastavlja probijati kinesku obranu i sjajnim asistencijama pronalazi svoje suigrače za puno lakih poena.

Polaganje Renalda Balkmana na manje od pet minuta prije kraja susreta odvodi Portoriko na najveću razliku (80:69) i tu je priča za Kineze bila gotova jer su Portorikanci rutinski odradili posao do kraja susreta te su slavili s 84:76.

Portorikance su predvodili Angel Vassallo s 22 poena i J.J. Barea s 13 poena i devet asistencija, a treba istaknuti i sjajan učinak Renalda Balkmana koji je postigao deset poena, ali je uz to prikupio i 13 skokova. Portorikanci su i drugu utakmicu zaredom igrali bez svog najboljeg igrača Carlosa Arroya.

Kod Kineza najbolji su bili Jianlian Yi s 24 poena i sedam skokova te Wang Zhizhi s 17 postignutih koševa.