Mačji kašalj za Talijane

Tea Lokas • srijeda, 01.09.2010.

Jednom laganom utakmicom počašćeni su Talijani, jedna od najboljih momčadi po prikazanoj igri na Europskom prvenstvu u Zagrebu. Turci su pali rezultatom 4:9, ali su pripremili naše sljedeće protivnike za okršaj u nedjelju...

Turska - Italija 4:9 (1:2, 1:1, 1:4, 1:2)

SRC Mladost, Skupina A

Turska: Sezer, Gozusulu, Balta, Okman 2, Gunkut, Coskun 1, Hakyemez, Cagatay, Hantal 1, Sonmez, Beskardesler, Guven, Guveli. Izbornik: Sinan Turunc.

Italija: Tempesti, Luongo, Gitto 1, Figlioli 1, Bertoli, Felugo, Giacoppo, Gallo 4, Presciutti 1, Fiorentini, Aicardi, Deserti 2, Pastorino. Izbornik: Alessandro Campagna.

Suci: Mark Levin (Izrael), Gyorgy Kun (Mađarska)

Campagna je ponovno mogao biti zadovoljan prikazanim protiv Turaka. Iako je tek u trećoj četvrtini bilo posve sigurno da će Talijani i kroz ovaj izazov neporaženi, odigrali su sasvim dovoljno da i Turci budu stvar prošlosti.

U prvoj četvrtini imali su 2:0, no Turci su se dobro držali sve do trećeg dijela, a jednom čak poravnali rezultat na 2:2. Gallo, Presciutti i Deserti protagonisti su show-a koji je udaljio Talijane od Turaka na +4.

U posljednjoj četvrtini Turci su uspjeli smanjiti s 3:8 na 4:8 pogotkom Okmana s pet metara, no susret zapečaćuje Gitto pogotkom gotovo četiri minute prije kraja.

Reprezentacija Turske kao najboljeg strijelca imala je upravo Okmana koji je zabio dva puta, dok se u igrača utakmice promaknuo Talijan Valentino Gallo sa svoja četiri pogotka.