Novozelanđani izborili Istanbul

Lovro Štrbinić • srijeda, 01.09.2010.

Novi Zeland je utakmici skupine D svladao reprezentaciju Kanade. Kanađani su tako još jednom pokazali da bolju igru pružaju u susretima s jačim protivnicima, a Novozelanđani su osigurali prolazak u osminu finala...

KANADA - NOVI ZELAND 61:71 (8:11, 28:35, 41:47)

Kanada: Anderson 5, Olynyk 6, Bell 2, Bucknor 0, Brown 12, Famutimi 0, Rautins, Doornekamp 4, Sacre 2, Shepherd 15, Kendall 2 (7 skokova, 4 asistencije), Anthony 13 (6 skokova).

Novi Zeland: Tait 5 (5 skokova), Fitchett 3, Penney 18, Vukona 4 (6 skokova), Jones 11, Kench, Abercrombie 7 (10 skokova), Cameron 5, Anthony, Frank 14, Bradshaw 4, Pledger.

Početak utakmice protekao je u nešto laganijem ritmu i kao da su obje momčadi bile umorne od prethodnih nastupa. Prva dionica završila je s malim brojem koševa, prednošću Novozelanđana od 11:8. Novi Zeland je u tom periodu bio predvođen ponajviše Abercrombijem, koji je dominirao u igri ispod obruča.

Također, u prvom dijelu Kanađani su zatvorili prvu zvijezdu Novog Zelanda Kirka Penneya, koji je prve koševe postigao tek u drugoj četvrtini. Tad je nanizao sedam poena i bio među najzaslužnijima što su Kanađani na poluvremenu zaostajali sedam poena.

Drugo poluvrijeme Novozelanđani otvaraju serijom 7:1 i tu odlaze na opipljiviju dvoznamenkastu prednost. Ipak, utakmica se tu nije prelomila, već su uporni Kanađani do kraja četvrtine, ponajviše poenima iz slobodnih bacanja, smanjili zaostatak na prijetećih šest razlike.

Zadnja četvrtina donijela je opet izrazito borbenu utakmicu, gdje su važnu ulogu igrale obrane jedne i druge momčadi. No, Novozelanđani na krilima Abercrombieja i Penneya uspješno su priveli utakmicu kraju bez većih uzbuđenja. Time su izborili nastup u Istanbulu, odnosno u osmini finala.

Najefikasniji igrač Kanađana bio je u ovoj utakmici Shepherd s 15 poena, dok je Novi Zeland u tom elementu predvodio Kirk Penney s 18 poena.