Španjolci se rastrčali

Branimir Korać • srijeda, 01.09.2010.

Nakon poraza od dvije kvalitetne reprezentacije iz njihove skupine, Španjolci su upisali i drugu pobjedu protiv autsajdera. Svladan je Libanon s 91:57 u susretu u kojem su Libanonci izdržali jedno poluvrijeme...

LIBANON - ŠPANJOLSKA 57:91 (22:21, 32:43, 47:72)

Libanon: Jean Abdelnour 0, Jackson Vroman 22 (9 skokova), Ali Mahmoud 5, Rony Fahed 7, Elias Rustom 7, Elie Stephan 0, Ali Kanaan 3 (6 skokova), Rodrigue Akl, Ali Fakhreddine 3 (4 skoka), Matt Freije 0, Ghaled Reda 0, Fadi El Khatib 10 (4 skoka).

Španjolska: Fernando San Emeterio 3, Rudy Fernandez 7 (7 skokova), Ricky Rubio 0 (7 asistencija), Juan Carlos Navarro 5 (4 asistencije), Raul Lopez 0 (4 asistencije), Felipe Reyes 8 (9 skokova), Victor Claver 6, Fran Vazquez 15 (8 skokova), Sergio Llull 6, Marc Gasol 25 (8 skokova), Alex Mumbru 9 (4 skoka, 4 asistencije), Jorge Garbajosa 7.

Poraz, pobjeda, poraz, pobjeda, Španjolska održava ritam na ovom Svjetskom prvenstvu. Pobjede su upisane protiv kvalitetom inferiornijih Novog Zelanda i Libanona, a Libanon je doživio težak poraz 91:57.

Neće Libanonci iz ovog susreta pamtiti konačni rezultat već prvih 15 minuta koji su za njih bili kao iz snova. U tom razdoblju su odigrali jako dobro, Španjolska je s druge strane bila vrlo blijeda i aktualni svjetski prvaci su bili na sto muka.

Prva četvrtina je otišla na stranu Libanona 22:21 na zadovoljstvo brojnih navijača na tribinama. Dobro su se Libanonci držali sve do sredine četvrtine kada su zaostajali 31:30, tada uvjerljivo najbolji Libanonac Jackson Vroman uzima u skoku loptu Marcu Gasolu, Luigi Lamonica svira protiv Vromana, još mu daje i tehničku pogrešku i najjači adut Libanona odlazi na klupu s već četiri osobne pogreške.

Kako je Matt Freije već ranije izbačen na klupu s tri brze osobne pogreške, dva od tri najbolja Libanonca su brzo napunjeni osobnim pogreškama i njihovo odsustvo Španjolska koristi.

Do poluvremena Španjolska odlazi na plus 11, a onda u drugom dijelu konstantno podiže prednost i na kraju vrlo uvjerljivo slavi.

Prvo ime susreta bio je Marc Gasol koji je najzaslužniji za španjolski bijeg, a susret je završio s 25 poena i osam skokova. Osim njega dobar je bio i Fran Vazquez s 15 poena i osam skokova. Kod Libanona Jackson Vroman je ubacio 22 poena uz devet skokova, a Fadi El Khatib je dodao deset poena.