Amerikanci s lakoćom preko Iranaca

Mirza Seferagić • srijeda, 01.09.2010.

Kako se i očekivalo Amerikanci su uvjerljivo porazili Irance s 88:51, a utakmicu je obilježila vrlo opuštena i prijateljska atmosfera.

SAD - IRAN 88:51 (19:13, 50:30, 79:47)

SAD: Billups 5, Durant 12, Rose 11, Westbrook 4, Gay 9, Iguodala 3, Granger 10, Curry 4, Love 13, Odom 2, Chandler 7 (sedam skokova).

Iran: Nabipour 1, Davoudi 1, Davari 2, Kamrani 7, Veisi 7, Zandi, Hassanzadeh Saberi 0, Sahakian, Kazemi 14 (pet skokova i pet osvojenih lopti), Kardoust 0, Davarpanah 0, Haddadi 19.

Nakon početnog vodstva Irana od 5:3, Amerikanci brzo odgovaraju i prelaze u vodstvo koje su održali do kraja susreta, iako prva četvrtina i nije završila velikom razlikom. Bilo je 19:13.

U drugoj su četvrtini Amerikanci podigli tempo te s lakoćom probijaju nemoćnu obranu Iranaca, a na poluvrijeme se otišlo s 42:28. Iran je ostavio vrlo dobar dojam i, možda će zvučati čudno, ali ovo je bila njihova najbolja utakmica na ovom prvenstvu.

Sredinom treće četvrtine Amerikanci ostvaruju prvu veću prednost kad su poveli 52:32. Gotovo od samog početka izbornik SAD-a Mike Krzyzewski odlučio je odmarati prvu petorku te su do kraja utakmice priliku dobili igrači koji inače startaju s klupe. Ovu su četvrtinu dobili s 20:11.

U posljednjoj se četvrtini utakmica pretvorila u ekshibiciju, a Amerikanci su konstantno povećavali svoje vodstvo i posljednja je četvrtina otišla na njihovu stranu (26:12).

Najbolji igrač u američkoj reprezentaciji bio je Kevin Love s 13 poena i šest skokova, a uz njega svoj obol dao je i njihov najbolji igrač na ovom prvenstvu Kevin Durant s 12 postignutih koševa.

Kod Iranaca standardno najbolji igrač bio je Hamed Haddadi s 19 poena i pet skokova, a treba spomenuti i sjajnu mladu nadu iranske košarke Arsalana Kazemija koji je odigrao odličnu utakmicu u kojoj je postigao 14 poena, pet skokova i pet ukradenih lopti.