Turska odgovorila na izazov

Mario Majdić Natrlin • srijeda, 01.09.2010.

Reprezentacija Turske ostala je neporažena i nakon četvrtog kola i utakmice s Portorikom koji joj je bacio rukavicu, ali je Turska znala odgovoriti i pokazala da može i zna hvatati rezultat.

TURSKA - PORTORIKO 79:77 (19:19, 30:37, 56:57)

Turska: Turkoglu 16 (5 asistencija), Asik 4, Arslan 5, Gonlum 9, Savas 3, Tunceri 4, Erden 10, Ilyasova 13 (13 skokova), Onan 12, Ermis, Guler, Akyol 3

Portoriko: Ramos 15 (12 skokova), Barea 7, Vassallo 19, Sanchez 6, Lee 11, Rivera 2, Diaz 0, Huertas 0, Peavy 9, Balkman 6, Santiago 2, Arroyo

Turska je u posljednju četvrtinu ušla s pola koša minusa (56:57), da bi zatim odigrala odličnu obranu, napravila seriju od 10:0 i prelomila utakmicu. Zakomplicirao je tek nakratko Portorikanac Vassallo s dvije uzastopne trice koje vratile Portoriko u igru, ali su Turci ostali pribrani i odnijeli pobjedu 79:77.

U prvoj četvrtini smo vidjeli mnogo izmjena vodstava i ujednačenu igru (19:19) da bi Portorikanci pobjegli početkom druge četvrtine, održali tu prednost i na poluvrijeme otišli s +7 (37:30). Turska se u trećoj četvrtini uspjela održati u utakmici, poboljšala realizaciju i zadržala priključak na ulazu u posljednju dionicu.

Tursku je sa 16 poena predvodio raspoloženi Turkoglu, i ponovno fantastični Ilyasova koji je uz 13 poena ugrabio i 13 skokova. Kod Portorika, koji je zabio 12 trica, ali i izgubio 13 lopti, najefikasniji su bili spomenuti Vassalo (19 poena, pet trica) i Ramos s 15 koševa i 12 skokova.

Domaćini tako i dalje ostaju neporaženi i na vrhu Skupine C s osam bodova. U zadnjem kolu ih čeka Kina, dok Portoriko igra protiv Obale Bjelokosti.