Crnogorci jedva

Vedran Babić • srijeda, 01.09.2010.

Posljednja utakmica dana na Europskom prvenstvu u Zagrebu bila je vrlo izjednačena i uzbudljiva do samoga kraja. U konačnici, pobjedom su se osladili Crnogorci koji su s 8:7 nadvisili Španjolsku i tako upisali drugu pobjedu u trećoj utakmici dok su njihovi suparnici doživjeli i treći poraz i tako praktički izgubili šanse za četvrtfinale.

CRNA GORA - ŠPANJOLSKA 8:7 (3:2, 2:2, 2:2, 1:1)

Zagreb, 3. kolo skupine A Europskog prvenstva
Plivalište uz Savu
Suci: Naumov (Rusija), Bervoets (Nizozemska)

Crna Gora: Radić, Petrović, Pasković, Danilović, Vukčević (1), Tičić, M. Janović, N. Janović (2), Ivović, Zloković (2), Gojković (1), Jokić (2), Šefik (8 obrana). Izbornik: Petar Porobić

Španjolska: Aguilar (7 obrana), M. Garcia, Martin, Sziranyi, Molina (2), Minguell (1), Gallego, Espanol, Valles (2), Perrone (2), Mallarach, X. Garcia, Lopez. Izbornik: Rafael Aguilar

Igrač više: Crna Gora 2/5, Španjolska 1/5
Peterci: Crna Gora 0/1, Španjolska 1/2

Iznenađujući poraz od Italije u prethodnom kolu ipak nije imao negativne posljedice na vaterpoliste Crne Gore. Oni su u dvoboju trećeg kola s 8:7 bili bolji od Španjolske i tako se vratili na pobjednički kolosijek. Pobjeda je tim vrjednija jer je ostvarena bez ijednog pogotka možda i najboljeg igrača Aleksandra Ivovića, koji je triput bio neprecizan.

Nakon što je Šefik obranio peterac Xavieru Garciji, Crna Gora je pogocima Gojkovića i Vukčevića povela 2:0, no ta prednost brzo se istopila preko Moline i Perronea. Pola minute prije kraja prve dionice Jokić je uspješno realizirao igrača više i Crna Gora je povela 3:2.

Početkom drugog perioda Zloković pogađa za 4:2, no Španjolci ponovno poravnavaju i tada ulazimo u egal završnicu. Ponovno je Jokić bio taj koji je svojoj reprezentaciji donio prednost krajem četvrtine, a gol za gol igralo se sve do kraja utakmice.

U posljednjih osam minuta ušlo se s minimalnom prednošću Crne Gore 7:6, no ona je poništena pet i pol minuta prije kraja kada je precizan bio Valles. Već u idućem napadu kapetan Nikola Janović postiže svoj drugi pogodak na utakmici i pokazalo se kasnije da je to bio i odlučujući pogodak. Do kraja utakmice Perrone je imao dvije najizglednije prilike za izjednačenje, no oba puta Šefik je bio na mjestu.