Bundesliga: Pogodak Labaka i poraz Bayera

Davor Sajko • nedjelja, 25.02.2001.

Tablica Raspored i rezultati

Najveće iznenađenje 23. kola Bundeslige svakako je poraz jednog od kandidata za ovogodišnji naslov prvaka, Bayera od momčadi koja se bori za opstanak u Bundesligi, Energie iz Cottbusa. Nakon prvih 45 minuta vodio je Energie s 2:0, a strijelac drugog pogotka za goste djelo je Antuna Labaka u 41. minuti. U nastavku Bayer je pokušao nadoknaditi zaostatak, ali na vratima Energia bio je raspoloženi Tomislav Piplica koji je najzaslužniji što je Energie osvojio sva tri gostujuća boda. Kod "apotekara" iz Leverkusena cijeli su ssusret odigrali Boris Živković i Robert Kovač, a strijelac drugog pogotka za Energie, Labak, zamijenjen je u 77. minuti.

Uz poraz Bayer i vodeći je Bayern posrnuo u ovom kolu. Nakon što su odličnom igrom u Moskvi savladali Spartak, u domaćem se prvenstvu teško dolaze do bodova. Poveli su gosti iz Kolna u 25. minuti, a u drugom dijelu Jancker je uspio poravnati rezultat što je prema prikazanoj igri i najpravednije rješenje.

"Zehcigeri" su se s gostovanja u Freiburgu vratili s sva tri boda. Već su nakon samo 30 minuta imali veliih 2:0 koju su do kraja susreta povećali na 3:0. Odlučujući je bio trenutak kod drugog pogotka koji i ide na dušu domaćeg vratara Richarda Golza, kada se "lomila" utakmica".

HSV je nakon dobre prikazane igre uspio uknjižiti tri boda iako je gostujući Wolfsburg poveo već u 10. minuti. Međutim, u nastavku susreta koristeći greške gostujuće obrane Hamburger je preokrenuo rezultat. Niko Kovač je kod domaćina odigrao svih 90 minuta kao i Marino Biliškov kod Wolfsburga, dok je Tomislav Marić ušao već u 16. minuti umjesto Juskoviaka.

Derbi 23. kola između Schalke i Borussie završen je bez pobjednika. Izuzetna važnost susreta za obje momčadi rezultirala je "ziheraškom"igrom na obje strane, a u obje su momčadi najbolje odigrale obrane.

Po izuzetno hladnom vremenu Werder je uspio osvojiti tri boda, a domaći je Eintracht tek iz jedanaesterca u posljednjoj minuti uspio smanjiti rezultat. Do posljednje minute rezultat je bio 1:0 za goste iz Bremena, a onda dva pogotka u posljednjim trenucima. Prvo je Werder povećao prednost, da bi nešto kasnije Eintracht uspio smnjiti rezultat.

Nakon ranog vodstva Hansa se povukla i igru prepustila domaćem Kasierslauternu koji je na sve načine pokušao poravnati rezultat. Nenad Bjelica je zamijenjen u poluvremenu, a u nastavku Kasierslauter nje pojačao pritisak, ali se gostujući vratar Pieckenhagen iskazao danas odličnim intervencijama osiguravši tako tri boda za Hansu.

Derbi začelja ostao je bez pobjednika. Rezultat koji je ogovara niti jednoj od momčadi koje se bore za opstanak. U prvom je dijelu Stuttgart bio bolji i mogao doći do vodstva, ali pogotci su izostali. Nastavak je pripao Bochumu, ali na kraju najpravednijih 0:0 i podjela bodova. U sastavu gostujućeg Stuttgarta uz Balakova najbolji je bio Zvonimir Soldo, dok je Marijo Marić zamijenjen već u 46. minuti.

U Berlinu je zbog napadalog snijega odgođen susret između Herthe i Unterhachinga koji će se naknadno odigrati 7. ožujka.

Sergej Barbarez (HSV) današnjim pogotkom pridružio Ebbe Sandu (Schalke 04) na vodećoj poziciji liste strijelaca Bundeslige s postignutih 15 pogodaka.

1Rijeka 612:1+1114
2Hajduk 68:4+414
3Dinamo 613:4+913