Španjolci rutinski do treće pobjede

Branimir Korać • četvrtak, 02.09.2010.

Nastup u skupini D Španjolska je završila visokom pobjedom protiv Kanade 89:67 i tako je zauzela najmanje treću poziciju u skupini i očekuje rasplete kasnijih susreta kako bi saznala protivnika u osmini finala...

ŠPANJOLSKA - KANADA 89:67 (28:17, 42:37, 63:48)

Španjolska: Fernando San Emeterio 6 (4 skoka), Rudy Fernandez 19 (5 skokova), Ricky Rubio 8 (8 asistencija, 6 skokova), Juan Carlos Navarro, Raul Lopez 0, Felipe Reyes 8 (9 skokova), Victor Claver 5, Fran Vazquez 19 (5 skokova), Sergio Llull 3 (5 asistencija), Marc Gasol 4 (9 skokova), Alex Mumbru 8 (5 skokova), Jorge Garbajosa 9.

Kanada: Jermaine Anderson 8, Kelly Olynyk 14 (4 skoka), Ryan Bell 5, Jermaine Bucknor 7, Denham Brown 0, Olu Famutimi, Andy Rautins, Aaron Doornekamp 2, Robert Sacre 8, Jevohn Shepherd 12, Levon Kendall 7 (5 skokova), Joel Anthony 4 (6 skokova).

Posljednji susret Španjolska je odradila kako se i očekivalo. Čudna momčad Kanade parirala je jedno poluvrijeme, a kasnije je ipak do izražaja došla kvaliteta Španjolske koja je bez većih problema prelomila utakmicu i otišla do pobjede.

U ovom susretu Španjolska je igrala za treće mjesto u skupini koje bi na kraju moglo postati i drugo mjesto ovisno o posljednjem dvoboju kojeg će igrati Novi Zeland i Francuska. Pobjeda Novog Zelanda bi Španjolsku pogurala na drugu poziciju dok bi svaka pobjeda Francuske Španjolce ostavila na trećem mjestu. Protivnik će im u svakom slučaju biti ili Grci ili Rusi.

Protiv Kanađana vrlo rano su se odvojili da bi Kanada uspjela u završnici prvog poluvremena smanjiti zaostatak i privući se na 40:37. Ipak, kratko su bili u igri, već na početku drugog poluvremena Španjolci rade novu seriju i odvajaju se te dolaze u konačnici do pobjede.

Kod Španjolske su se istaknuli Rudy Fernandez i Fran Vazquez s po 19 poena i pet skokova, a kod Kanade Kelly Olynyk je ubacio 14 poena, a Jevohn Shepherd 12.