Preko Angole do Slovenije

Lovro Štrbinić • četvrtak, 02.09.2010.

Australija je pobjedom na Angolom, koja je jučer osigurala prolazak dalje, izborila treće mjesto u skupini A. S tog trećeg mjesta put ih u osmini finala vodi na noge Sloveniji...

ANGOLA - AUSTRALIJA 55:76 (18:15, 29:39, 38:60)

Angola: Cipriano, Fortes 2, Morais 6, Bonifacio 0, Paulo 7, Jeronimo 9, Gomes 8, Mbunga 7, Ambrosio 5, Almeida 0, Lutonda 9, Mingas 2.

Australija: Martin 6, Mills 11, Gibson 6, Ingles 8, Newley 8 (7 skokova), Markovic 2, Barlow 8, Worthington 8, Baynes 4, Andersen, Nielsen 9 (7 skokova, 6 asistencija), Maric 6.

Po prvoj četvrtini ove utakmice nije se moglo zaključiti da će ovo biti lagani posao za Australce. Naime, ponajviše na krilima Joaquima Gomesa, Angola se pokazala koncentriranijom u napadu i prvu dionicu zaključila vodstvom 18:15.

Druga četvrtina ipak postavlja stvari na svoje mjesto. Australci čine seriju 11:0 i prebacuju prednost na svoju stranu. Ponajveću ulogu u ovom obratu imala je znatno bolja igra Australije u segmentu obrane, dok su napad u tim trenucima predvodili Nielsen i Ingles. Do kraja poluvremena Angola je zaostajala već deset poena.

Nakon odrađivanja glavnine posla u drugoj četvrtini, ostatak utakmice nije ponudio neku pretjeranu dramatiku. Angola se očito jučer poprilično potrošila u velikoj pobjedi na nad Njemačkom, pa su australski igrači s klupe bez većih problema povećavali prednost koja je na kraju zaustavljena na +21.

Najraspoloženiji pojedinci kod Australije bili su Patrick Mills, s ubačenih 11 poena, te Nielsen s devet poena, sedam skokova i šest asistencija. Kod Angole nije bilo igrača s dvoznamenkastim učinkom u rubrici poeni, već su se dvojica, Lutonda i Jeronimo, zaustavili na brojci od devet poena.