Litavci s vrha apsolvirali Libanon

Borna Rupnik • četvrtak, 02.09.2010.

U utakmici koja nije imala rezultatsku važnost, Libanon nije uspio iznenaditi Litvu. Europski je predstavnik novom pobjedom opravdao prvo mjesto u skupini...

Libanon - Litva 66:84 (16:16, 32:39, 51:64)

Libanon: Jean Abdelnour 8 (6 skokova), Jackson Vroman 15, Ali Mahmoud 5, Rony Fahed 19, Elias Rustom 2 (6 skokova, 5 asistencija), Elie Stephan, Ali Kanaan 0, Rodrigue Akl, Ali Fakhreddine 11, Matt Freije, Ghaled Reda, Fadi El Khatib 6.

Litva: Renaldas Seibutis 17, Mantas Kalnietis 7, Jonas Mačiulis 3, Martynas Pocius 4, Martynas Gecevičius 16, Tomas Delininkaitis 11 (4 asistencije), Simas Jasaitis, Linas Kleiza 10, Tadas Klimavičius 9 (7 skokova), Paulius Jankunas 3, Martynas Andriuskevičius 4 (7 skokova), Robertas Javtokas.

Iako se nije uspjela odmah odvojiti od upornih Libanonaca, Litva je gotovo cijelo prvo poluvrijeme držala kakvu-takvu rezultatsku prednost. Tek je u 14. minuti Jean Abdelnour pogodio slobodna bacanja za vodstvo Libanona 23:21.

Nakon nekoliko minuta drugog poluvremena Litavci su stvorili dvoznamenkastu prednost i na krilima raspucanog Renaldasa Seibutisa ostavili Libanonce bez ikakve šanse u završnici te došli do završnih 84:66.

Poraz Libanona mogao je biti i uvjerljiviji da pri kraju nije bilo Jacksona Vromana, no i bez toga Libanon nakon ovog ogleda putuje kući, a Litva ostatak društva u svojoj skupini gleda s prvog mjesta te čeka osminu finala.

Seibutis je ubacio 17 koševa, Gecevičius je dodao jedan manje, a Linas Kleiza na parketu je proveo samo 16 minuta kako se ne bi pretjerano umorio prije početka drugog kruga. Libanonske je strijelce predvodio Rony Fahed s 19 pogodaka.